Двосторонні безпекові угоди з партнерами лише сприяють руху України до НАТО
Україна не бачить для себе жодних альтернативних гарантій безпеки, окрім повноправного членства у НАТО.
Водночас укладені із партнерами двосторонні безпекові угоди лише зміцнюють державу на шляху до вступу у Північноатлантичний альянс. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після зустрічі із главами МЗС країн НАТО у Брюсселі, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
Коментуючи те, чи можуть двосторонні безпекові угоди України із партнерами і союзниками розглядатися як альтернатива членству України в НАТО, Сибіга сказав: «Навпаки, ці угоди посилюють нас на шляху до НАТО, у кожній угоді це зазначається. Ніяка це не альтернатива. Це та дорога, яка зміцнює нас. Це домовленості, які дозволяють нам здійснювати стратегічне планування, адже кожна з цих угод з нашими партнерами містить конкретні цифри та конкретні зобов’язання, будь то допомога (у розвитку) «оборонки», постачання зброї, довготривала фінансова підтримка, гуманітарна допомога, санкції тощо. Все це, навпаки, є інструментом, який дозволяє нам посилюватися на шляху до НАТО».
Міністр наголосив, що членство в НАТО було і залишається для України стратегічною метою, для досягнення якої вона наполегливо працює разом із партнерами по Альянсу.
Читайте також: НАТО має позбутися ілюзій щодо «проблем» у підтримці України — глава МЗС Литви
Як повідомлялося, у Брюсселі пройшла дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. 3 грудня у штаб-квартирі Альянсу у форматі робочої вечері відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участю міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий