TodayUA.com


Останні новини

Припинення вогню має прокласти шлях до справедливого миру

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Експерт не радить перебільшувати обіцянок у розмовах про міжнародний контингент в Україні

Май 14
11:43 2025


У дискусіях про формат міжнародного контингенту «Коаліції охочих» в Україні слід сфокусуватись на конкретних та реалістичних завданнях і не перебільшувати обіцянок.

Таку думку висловив в інтерв’ю Укрінформу експерт з питань Росії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла.

«Розмови про цю місію надто розпливчасті. Іноді можна почути такі визначення, як стримування, запевнення, підтримка миру, моніторинг припинення вогню… Насправді, я не думаю, що будь-яке з цих понять відповідає ефективній чи надійній місії для такого типу коаліції», — сказав експерт.

За його словами, якщо йдеться про місію з підтримки миру, «має бути мир, який треба підтримувати, а єдиний спосіб досягти миру – це щоб обидві сторони погодилися на нього, тому це виключається від самого початку».

Що стосується моніторингу припинення вогню, це вимагало б від європейців перебування на передовій і також певної згоди Росії, вважає Чіарамелла. Рамками стримування могла б бути й угода між Україною та європейськими партнерами, розгорнутими поза передовою, зі значними бойовими можливостями, але це вимагало б певної кількості європейських військ, «які наразі просто не можуть бути розгорнуті, враховуючи зобов’язання перед НАТО на його східному фланзі тощо», зазначив американський експерт.

Інший формат, за його словами, – запевнення України, щоб дати українцям «певний психологічний поштовх, свого роду психологічну парасольку».

«Наприклад, уявіть собі французьких солдатів, розгорнутих в Одесі чи якомусь іншому місті… Але, як на мене, така військова місія також не зовсім підходить», — вважає експерт.

На його думку, європейським лідерам варто сфокусуватися на інших завданнях для місії, які «можливо, звучать скромніше».

Читайте також: Американський експерт про санкції щодо РФ: Треба також посилити тиск на полі бою

«Це питання навчання та нарощування потенціалу. Багато європейських країн уже навчають українських військових, і немає жодної причини, чому ці тренувальні місії не повернути на територію України. Тоді інструктори могли б більше дізнатися про потреби України та реалії на полі бою, адаптувати курси та режими навчання, щоб вони були більш змістовними та ефективними для України», — сказав Чіарамелла.

За його словами, однією з ідей може бути «стратегічне впровадження представників «Коаліції охочих» на рівні бригад та вище, щоб допомогти в управлінні силами та розпочати інтеграцію у структури вищого рівня, у корпусну структуру, про перехід до якої оголосив Президент Зеленський».

Аналітик вважає, що слід бути обережними і не перебільшувати обіцянок щодо спроможностей місії.

«Думаю, саме стримування невеликий за кількістю контингент забезпечити не зможе. Основна функція стримування – за Збройними силами України. Якщо мета міжнародної місії буде реалістичною та чітко сформульованою, європейським країнам буде легше домовитися з усіх аспектів, і я думаю, що саме до цього європейці і прямують. Просто треба керувати очікуваннями», — вважає експерт.

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон вважає, що посилення української армії та підтримка ЗСУ з боку союзників є найпершою гарантією безпеки для України. За його словами, наступний рівень – це сили стримування, які французький лідер назвав «перестрахувальними».

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com