TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Глави парламентів Польщі, України і країн Балтії зустрічатимуться двічі на рік

Июнь 11
16:36 2024


Голови парламентів Польщі, України, Литви, Латвії й Естонії домовилися зустрічатися двічі на рік, запросити до формату Фінляндію, а також ще активніше допомагати Україні.

Про це спікери парламентів Польщі та країн Балтії заявили під час спільного брифінгу для ЗМІ у вівторок у Білостоці, на північному сході Польщі, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначила глава латвійського парламенту Дайза Міеріна, під час зустрічі узгоджено проведення зустрічей за такою ж формулою принаймні двічі на рік, аби говорити про спільні теми, зокрема, ситуацію в Україні.

«Ми підтримуватимемо Україну так довго, як це буде потрібно і просуватимемося далі у допомозі України, включно з військовою допомогою та посиленням оборонного виробництва», — зазначила Міеріна.

Вона додала, що Латвія й надалі працюватиме у напрямку вилучення російських активів, зокрема, нерухомості, яка перебуває у власності РФ. Вона нагадала про підписану між Києвом і Ригою безпековою угодою, за якою 0,25% ВВП Латвії виділятиметься на допомогу Україні.

Читайте також: Європі час відмовитися від російського газу та використовувати заморожені активи РФ — Кемерон

Спікерка Саейми Латвії також зауважила, що учасники зустрічі у Білостоці домовилися щодо проведення під егідою голів парламентів спільних парламентських літніх таборів для молоді.

Маршалок Сейму Польщі Шимон Головня підкреслив, що вдалося створити унікальний в масштабах ЄС вимір міжпарламентської співпраці, включаючи й Україну. Він повідомив, що усі учасники зустрічі погодилися з пропозицією естонського колеги і запросять до цього формату Фінляндію, оскільки ця країна має «ті самі кордони і ті самі проблеми», що й інші учасники формату.

«Ми також домовилися про чергові зустрічі. Зокрема, в межах Кримської платформи восени ми зустрінемося в Ризі, в лютому наступного року відбудеться зустріч в Естонії», — поінформував Головня.

Він зауважив, що Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук не бере участі разом з ними у брифінгу, оскільки він вирушив до Швейцарії на Глобальний саміт миру.

Тим часом спікерка Сеймасу Литви Вікторія Чміліте-Нільсен підкреслила, що під час цієї зустрічі учасники підтвердили солідарність з Україною, яка бореться з російським агресором і зобов’язання допомагати Україні.

«Ми підтвердили спільні дії щодо якомога швидшого вступу України до ЄС, а також якомога швидшої стежки до вступу України до НАТО», — наголосила Чміліте-Нільсен.

Читайте також: Шлях України до ЄС і НАТО: Стефанчук розраховує на підтримку Польщі і країн Балтії

Своєю чергою спікер естонського Рійгікогу Лаурі Хуассар наголосив, що важливою є співпраця сторін для протидії російській агресії й допомоги Україні. Він зазначив, що у спільній декларації сторони ствердили важливість мати двосторонні безпекові угоди з Україною. Він зауважив, що Україна зараз бореться не лише за свою свободу, а за весь вільний і демократичний світ. Хуассар підкреслив, що необхідно збільшувати кошти агресії для Росії. Він поінформував, що естонський парламент прийняв закон про спрямування 0,25% ВВП країни на допомогу Україні.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив у Білостоці, що Україна сподівається на підтримку Польщі, Литви, Латвії та Естонії на шляху вступу до Європейського Союзу й НАТО.

Фото: ФБ/ Стефанчук

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com