TodayUA.com


Останні новини

Суд продовжив Шуфричу арешт до 5 грудня

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Інна Ящук, державний секретар Міністерства внутрішніх справ

Июль 31
10:58 2024


Українці, які захищають незалежність нашої держави і її територіальну цілісність, уже давно стали героями. Деякі з них, на жаль, у боротьбі з росіянами віддали найцінніше, що мають – здоров’я або навіть і життя.

Вшанування їхнього подвигу та підтримка їхніх родин є одним із пріоритетів як для низки громадських організацій, так і для багатьох органів державної влади. Однією із цих державних структур є Міністерство внутрішніх справ України.

Для підтримки захисників та їхніх сімей у структурі міністерства було створено 5 ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, у яких навчатимуться діти оборонців.

Укрінформ поговорив із держсекретарем МВС Інною Ящук про мету діяльності цих ліцеїв, особливості їхньої роботи, кількість дітей, яких планується у них навчати тощо.

— У МВС розпочали прийом заявок від абітурієнтів на вступ до ліцеїв безпекового спрямування понад місяць тому. Скільки цих заявок уже було отримано?

— Уперше в історії вітчизняної освіти для абітурієнтів відкривають двері ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС. Для нас це особлива відповідальність – закласти все найкраще, зробити, що ми тільки можемо, для родин героїв. 

У цьому році ми вперше набираємо дітей у 10-11 класи після отримання ними базової середньої освіти. Раніше ми оголосили набір у ці ліцеї – через онлайн-реєстрацію та через фізичну подачу заяв. Станом на сьогодні ми отримали понад 1100 заявок на вступ. Більше половини з цих заяв молодь і їхні батьки подали в онлайн-режимі.

Коли я дивлюся по анкетах, хто вступає до цих навчальних закладів – а подаються представники родин, члени яких служили або служать у Нацгвардії, Держприкордонслужбі, Національній поліції, у ЗСУ, СБУ, взагалі у Силах безпеки та оборони України – я розумію, що це предмет для нашої гордості.

До 31 липня ми працюємо над прийомом документів, сама ж вступна кампанія триватиме до 14 серпня. Тому про фактичний її результат ми зможемо говорити трохи пізніше.

— Чи є якісь обмеження по кількості абітурієнтів, яких можуть прийняти ці ліцеї? І чи можуть туди вступати підлітки з родин цивільних українців, які мають бажання навчатися саме у таких закладах МВС?

— Положення про ліцеї безпекового спрямування раніше було затверджено на засіданні Кабінету міністрів. Це – заклади, які працюють за кошти держбюджету. Отже, діти у нас будуть знаходитися на повному державному утриманні. І відповідно до цього положення, це будуть діти героїв, діти працівників органів сектору безпеки й оборони.

Звичайно, що у нас є обмеження, якщо говорити про набір дітей і передбачення на це коштів. У п’ять ліцеїв МВС у цьому році буде набрано 475 осіб.

— Чи планується передбачити у майбутньому можливість вступу до цих ліцеїв для дітей із родин цивільних громадян, наприклад, на контрактну форму навчання?

— У цьому році ми плануємо набір тільки відповідно до того порядку, який був затверджений положенням уряду і передбачений правилами вступної кампанії. Наша увага наразі спрямована саме на підтримку родин героїв. Згідно з правилами прийому ми набираємо тільки пільгові категорії абітурієнтів – дітей тих осіб, хто сьогодні є Героями для нашої країни.

При вступній кампанії для нас категорія №1 – це родини героїв, де, на превеликий жаль, можливо, один із їхніх членів втратив життя, й у нас такі абітурієнти є. Ця можливість доступна і для родин тих захисників, хто втратив своє здоров’я і був демобілізований, а також для родин тих осіб, хто зараз обороняє Україну від ворога.

Тож у цьому році такі можливості для дітей із цивільних родин не передбачені. Але, як із цим буде у наступному році – поживемо-побачимо. 

— Коли планується розпочати навчання у цих ліцеях? І наскільки відрізнятиметься навчальна програма у них від тої, що є у звичайних школах та у військових ліцеях?

— Діти-старшокласники, які переступлять поріг наших ліцеїв – це сучасна, патріотично налаштована, свідома молодь із родин героїв. І тому наша задача полягає у тому, щоб дати їм найширші, найкращі можливості для загального розвитку і для задоволення освітніх потреб. Мета наших ліцеїв – працювати для родин героїв, яких ми маємо сьогодні, і для формування майбутніх героїв нашої країни.

Ми якісно підійшли до організації освітнього навчально-виховного процесу і формуємо розвинену інфраструктуру щодо цього. У цих ліцеях у процесі навчання будуть застосовуватися найсучасніші технології і методики. 

Зараз колективи ліцеїв працюють над питаннями побуту, фізичного виховання, створення зон розвитку учнів. І я вірю у те, що це будуть найкращі ліцеї в Україні, які покажуть нову якість освіти. 

Якщо говорити про програму навчання, то будь-яка навчальна програма має відповідати державному стандарту України. Ми погодили з Міносвіти держстандарт для ліцеїв безпекового спрямування. Тобто, у нас є основна складова, яка є типовою і затвердженою Міносвіти, і є варіативна складова, яка буде наповнена цікавими, інтерактивними, інноваційними дисциплінами.

Початок навчального року в цих ліцеях планується так, як і по всій Україні – 2 вересня. Це було затверджено графіком навчального процесу.

— Чи всі викладачі у цих ліцеях будуть військовими, які мають досвід бойових дій, чи серед них будуть і цивільні особи?

— Наша мета – дати учням сильну освітню змістову складову. Ми хочемо, щоб діти отримали фундаментальні, якісні знання. Тому наразі у цих ліцеях укомплектовується штат викладачів із кращих учителів України. 

У них будуть працювати як викладачі і військові, й цивільні особи.

— Ліцеї безпекового спрямування МВС наразі є у 5 містах – Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Івано-Франківську та Вінниці. Чи планується у подальшому розширювати мережу цих ліцеїв по Україні? Якщо так, то де міністерство планує їх відкрити і коли?

— Станом на сьогодні вже було відкрито 5 таких ліцеїв, і вони фактично покриють усі основні регіони України. 

Але наше міністерство дуже швидко відгукується на соціальні запити. Ми стоїмо на тій позиції, що якщо настає час брати активну участь у формуванні патріотично налаштованої, освіченої, грамотної молоді, то ми маємо це зробити. Власне, ми це і робимо.

Якщо у подальшому (можливо, у наступному році) ми будемо мати ширший запит щодо цього і бюджет буде дозволяти нам робити ці речі, то, безперечно, ми тільки за. 

Тому, якщо буде запит і будуть кошти – я думаю, ми зможемо продовжити відкривати плеяду найкращих освітніх закладів України. Я думаю, що це – дуже важливий і якісний момент для наших героїв.

Марія Гончар, Київ
Фото Павла Багмута

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com