Китай і Бразилія активніше залучатимуть «Друзів миру» до врегулювання «української кризи»
Китай і Бразилія мають намір ефективніше використовувати створену з їхньої ініціативи групу «Друзі миру» для сприяння пошуку політичного рішення «української кризи».
Про це на зустрічі в Ріо-де-Жанейро домовилися міністр закордонних справ КНР Ван Ї та головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім, передає Укрінформ із посиланням на МЗС Китаю.
«Сторони обмінялися думками щодо «української кризи» (так чиновники в КНР і Бразилії називають російську війну проти України – ред.), — ідеться в повідомленні.
«Вони наголосили, що прагнуть ефективніше використовувати групу «Друзі миру» (країн, які підтримують китайсько-бразильський «консенсус із шести пунктів» із врегулювання російсько-українського конфлікту – ред.) для конструктивного сприяння політичному вирішенню «кризи в Україні», — зазначили в МЗС КНР.
У травні минулого року Китай і Бразилія опублікували спільну заяву із шести пунктів зі своїм баченням шляхів припинення російської війни проти України. В ній, серед іншого, діалог та переговори названі єдиним шляхом врегулювання «української кризи», а також пропонується провести «у відповідний час» міжнародну мирну конференцію з рівноправною участю всіх сторін та обговоренням усіх мирних планів.
При цьому, в документі немає згадки про відновлення суверенітету й територіальної цілісності України та покарання країни-агресорки Росії за порушення міжнародних угод і агресивний характер вторгнення в сусідню державу.
У вересні на полях Генасамблеї ООН Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня, які підтримують китайсько-бразильський «консенсус із шести пунктів», домовилися створити платформу «Друзі миру», в рамках якої вони будуть сприяти мирному врегулюванню «української кризи».
Читайте також: Китай підтримує «перемир’я» Путіна з 8 по 10 травня
Як повідомляв Укрінформ, заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому Україні, заявив, що досягнення припинення вогню є складним завданням, тож сторони повинні зберігати політичну волю та імпульс до продовження переговорів.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий