Китай перед самітом у Швейцарії просуває свій «мирний план»
Китай, який не братиме участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії цими вихідними, лобіював свій «мирний план» серед урядів інших країн.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на десятьох неназваних дипломатів.
За словами дипломатів, із наближенням Саміту миру Китай активізував свою інформаційно-пропагандистську діяльність через зустрічі з іноземними високопосадовцями, які приїжджають із візитом, телефонні дзвінки та повідомлення іноземним представництвам на китайській платформі WeChat.
Спеціальний посланник Пекіна у справах Євразії Лі Хуей минулого місяця відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати і зустрівся з офіційними особами країн, що розвиваються, в їхніх посольствах у Пекіні, зазначили дипломати.
Читайте також: «Мирна» позиція Китаю зумовлена очікуванням, хто переможе у війні — Кулеба
Пояснюючи, чому він не буде присутній на Саміті миру, Китай намагається залучити країни, що розвиваються, до «мирного плану» із шести пунктів, оприлюдненого ним спільно із Бразилією минулого місяця.
Агенція Reuters не змогла незалежно визначити вплив, який мало лобіювання Китаю, однак кількість зареєстрованих учасників саміту в Швейцарії зменшилася із 107 країн, оголошених прессекретарем Президента України Сергієм Никифоровим 3 червня.
Дипломати, які базуються в Пекіні, сказали, що в розмовах із країнами, що розвиваються, Китай відкрито не критикував швейцарський саміт і прямо не просив країни утриматися від участі в заході. Однак, за словами одного із поінформованих джерел, Пекін заявив цим країнам, що Саміт миру продовжить війну, тоді як два інших дипломати сказали, що Китай повідомив Заходу, що багато країн, що розвиваються, поділяють його погляди на саміт.
Читайте також: Країни G7 планують попередити китайські банки, які допомагають Росії оминати санкції — Reuters
Як повідомляв Укрінформ, у комюніке переговорів топдипломата Китаю Ван Ї та головного радника президента Бразилії з питань міжнародної політики Чельсо Аморіма, які відбулися в Пекіні наприкінці травня, були сформульовані шість пунктів, виконання яких, на думку Пекіна і Бразилії, дозволить вирішити «українську кризу», як у двох столицях називають розв’язану Росією повномасштабну війну проти України.
Сама ж Росія в комюніке не згадується жодного разу, і незрозуміло, чи ці заклики взагалі стосуються країни-агресорки, яка вже понад два роки здійснює жорстоке вторгнення в сусідню суверенну державу.
Фото: EPA-EFE
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий