Китай підтримує справедливу мирну угоду
У зовнішньополітичному відомстві повідомили, що в ході телефонних розмов сторони обмінялися думками з приводу «української кризи» (так у КНР називають російську війну проти України – ред.).
«Китай завжди був відданий сприянню мирним переговорам і ніколи не відмовлявся від своїх миротворчих зусиль, включаючи створення групи «Друзі миру» з країнами Глобального Півдня», — сказав Ван Ї європейським міністрам.
Він також зауважив, що Україна і Росія нещодавно відновили прямі переговори та, попри розбіжності в позиціях, на його думку, зробили перший крок до миру.
«Китай очікує, що всі сторони й надалі демонструватимуть готовність вирішити «кризу» політичним шляхом і зрештою досягти справедливої, міцної та обов’язкової мирної угоди шляхом діалогу», – додав Ван Ї.
Своєю чергою і Вадефуль, і Сікорський, зауважили в МЗС КНР, висловили сподівання, що Китай застосує свій вплив для сприяння припиненню вогню і якнайшвидшому завершенню «української кризи», а також продовжуватиме відігравати активну роль у підтримці встановлення міцного миру в Європі.
Китай не деталізує власного розуміння «справедливої мирної угоди», проте воно не збігається з тим сенсом, який у нього вкладають Україна як жертва агресії та її країни-партнери, що означає відновлення територіальної цілісності й суверенітету Української держави в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, покарання російських воєнних злочинців та отримання від Росії репарацій за завдані Україні руйнування й інші збитки.
Читайте також: МЗС Китаю про переговори у Стамбулі: Сподіваємось на справедливу мирну угоду
Принаймні в останньому ініційованому Китаєм разом із Бразилією у травні минулого року документі щодо бачення завершення війни, так званому «консенсусі з шести пунктів», немає навіть положення про повагу до територіальної цілісності України, яке було в попередньому «мирному плані з 12 пунктів», представленому Пекіном у лютому 2023 року, в якому першим пунктом ішлося про територіальну цілісність і суверенітет та дотримання всіх положень Статуту ООН.
Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін під час розмови з правителем Росії Володимиром Путіним у Кремлі 9 травня обговорив «українську кризу» та заявив, що Китай вітає всі спрямовані на мир в Україні зусилля, проте виступає за «усунення першопричин кризи».
Фото: АА
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий