Китайські військові не могли діяти в Україні без дозволу своєї влади
Участь громадян Китаю у збройній агресії проти України на боці Росії свідчить про потенційне поглиблення співпраці КНР з країною-агресоркою. Китайські військові не могли діяти в Україні без прямого чи непрямого дозволу від влади своєї країни.
Таку думку висловив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу.
«Участь громадян Китаю у збройній агресії проти України – дуже тривожний знак і небезпечна ситуація», – зазначив він.
Парламентарій нагадав, що Китай та Росія офіційно мають стратегічне партнерство без обмежень, «і вони завжди підтримували один одного у військовій сфері». Водночас голова парламентського комітету зауважив, що в документах НАТО чітко говориться про те, що Китай є ключовим чинником російської агресії проти України.
Читайте також: Китайські бійці в полоні: МЗС України викликало для пояснень тимчасового повіреного у справах Китаю
Мережко підкреслив, що Китай до цього часу обмежував свою допомогу Росії, утримуючись від надання безпосередньо військової допомоги, від постачання летальної зброї, однак тепер ситуація змінюється, що є серйозною загрозою. «Китай – це тоталітарна держава, де все перебуває під жорстким контролем. Я не вірю, що ці люди, які можуть бути навіть китайськими військовослужбовцями, могли діяти без прямого чи непрямого дозволу від китайської влади», – додав він.
За його словами, важливо, щоб міжнародні партнери України, зокрема США та інші країни-демократії, розуміли всю серйозність ситуації, адже Україна не лише бореться проти російської агресії, але й проти ширшої коаліції авторитарних і тоталітарних режимів, до яких належать Північна Корея, Іран, Білорусь і Китай, які підтримують країну-агресора.
«Країни-демократії, насамперед Сполучені Штати, мають розуміти цю небезпеку, яку створює ця вісь зла у війні проти України. І ми в праві розраховувати на адекватну допомогу у боротьбі, тому що ми в авангарді, по суті, цієї боротьби проти цілої коаліції авторитарних і тоталітарних режимів», – наголосив політик.
Він ще раз зазначив, що Китай має стратегічне партнерство з РФ. «Якщо подивитись на логіку подій, то ми бачимо, що Китай має стратегічне партнерство з Росією без обмежень, надає Росії підтримку, а потім на території України з’являються китайські громадяни, які беруть участь у війні як російські військовослужбовці. Чи це може бути просто збігом обставин? Я особисто у це не дуже вірю», – підкреслив депутат.
Читайте також: Китай хоче посунути НАТО в Чорному морі — Коваленко
Мережко також звернув увагу на те, що українська парламентська делегація у рамках Асамблеї Міжпарламентського союзу намагалася організувати зустріч з китайською делегацією, проте вони уникали цієї зустрічі, що лише посилює підозри щодо участі держави у військових діях Росії.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що на Донецькому напрямку українські воїни вступили у бій з шістьома китайськими військовими, двох взяли у полон.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий