Кожна військова допомога США є внеском у безпеку
Кожна військова допомога США є внеском у безпеку України.
Про це під час години запитань до уряду сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент Укрінформу.
«Формальних гарантій оборони в цій угоді немає, але кожна нова надана США військова допомога Україні вважається капітальним внеском. Це стимулює адміністрацію США продовжувати і не зупиняти постачання нам зброї, розвідданних. Тобто у нас продовжується співпраця, підписані гарантійні запевнення Президентом України і президентом США, все це працює. Ми продовжуємо отримувати пакети допомоги від США, про які було домовлено, які Україна сьогодні отримує і має можливість використовувати на полі бою. Це частина безпекової архітектури, зацікавленості США у процвітанні України і безпеки тут», — сказав Шмигаль.
Як зазначив глава уряду, в преамбулі до угоди зазначені такі моменти: американський народ бажає інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну, безпечну Україну. США і Україна прагнуть тривалого миру в Україні і міцного майбутнього партнерства між нашими народами та урядами; США та Україна визнають внесок, який зробила Україна у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї.
Читайте також: Уряд просить Верховну Раду ратифікувати угоду про надра до 8 травня
«Всі ці посилання в преамбулі на важливість підтримки тривалого миру, зміцнення партнерства між нашими країнами, суверенітету нашої держави — власне це і є відсилка до гарантій безпеки від нашої співпраці», — сказав Шмигаль.
Премʼєр-міністр наголосив, що Росія оцінює наявність економічних інтересів США в Україні як більшу загрозу в перспективі, ніж присутність на території нашої держави військ НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, уряд подав до Верховної Ради для ратифікації угоду зі США про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий