Країна має сама вирішувати, яким шляхом їй іти
Україна має сама приймати рішення щодо своєї приналежності до політичних і військових союзів.
Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.
«Я поділяю оцінку генерального секретаря щодо членства України в НАТО. Хочу додати, що Україна має перспективу вступу до Європейського Союзу, яка, вочевидь, буде реалізована раніше, ніж вступ до НАТО, якщо останній колись відбудеться. І має бути зрозуміло, що Україна самостійно, у межах свого суверенітету, вирішує, яким шляхом їй іти», — сказав Мерц.
За його словами, якщо Україна виконає передумови та критерії для вступу до ЄС, «вона стане бажаним членом Європейського Союзу».
«Україна є і повинна залишатися суверенною у вирішенні питань щодо своєї приналежності до політичних і військових союзів», — наголосив німецький канцлер.
Раніше генеральний секретар Альянсу зазначив, що «усі в НАТО погоджуються щодо незворотного шляху України у НАТО», однак не було домовленості, що потенційна мирна угода з припинення війни РФ проти України має включати гарантії членства України в НАТО. Проте, додав Рютте, у довгостроковій перспективі перспектива членства України в НАТО лишається.
Читайте також: Україна буде серед пріоритетів саміту НАТО в Гаазі — голова Представництва Альянсу
Як повідомлялося, раніше міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що перспектива членства України в НАТО не є реалістичною. Радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц також виступив із заявою, що вступ України до НАТО малоймовірний, і такої позиції дотримуються не лише США, а й інші країни-члени Альянсу.
Президент України Володимир Зеленський назвав відмову США розглядати перспективу членства в НАТО для України як «великий подарунок росіянам».
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте запевнив, що союзники по НАТО дотримуються рішення, ухваленого торік під час Вашингтонського саміту, яким вони підтвердили, що шлях України до членства в Альянсі є незворотним. Але при цьому, за його словами, Україна ніколи не отримувала обіцянки, що її членство в НАТО може розглядатися як шлях до завершення війни.
Фото: Imago
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий