TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Країни Балтії і Польща мають пояснити решті Заходу всю небезпечність Росії

Октябрь 22
18:19 2024


Країни Балтії та Польща, які межують із Росією, мають донести свій досвід спілкування з Москвою до решти західних країн, що дасть змогу виробити спільні дії проти країни-агресорки.

Таку думку естонський експерт з питань суспільної стійкості Дмитро Теперик висловив в інтерв’ю Укрінформу.

Він констатував розбіжності у розумінні ситуації країнами, які розташовані поряд із Росією, і тими, хто далеко від неї. «Зблизити позиції можна було б одним сильним, символічним кроком, таким як номінування когось зі східного флангу НАТО на позицію генсека. Дуже багато було розмов на цю тему, висували різні кандидатури з Естонії, Польщі, Латвії та Румунії. Поки що так не сталося, оскільки цього не захотіли наші головні, “великі” союзники. Але це не означає, що ми маємо на щось чи на когось ображатися», — зазначив Теперик.

На його думку, це має спонукати до подальших дій. Балтійські країни і Польща мають знову доносити до партнерів історію своїх відносин з Росією, а тепер, після 2022 року, разом із українцями описати й нинішній досвід України. При цьому «потрібно чітко і зрозуміло пояснити, що світ змінився безповоротно, колишньої Росії, з якою було комфортно співпрацювати, вести бізнес, немає і більше не буде», наголосив експерт.

«А якщо так, то для загального добра та безпеки треба більше слухати тих, хто мав різноманітний досвід спілкування з різною Росією (Російська імперія, СРСР, нинішня РФ). Це країни Балтії, Україна, Польща, Фінляндія, які межують із нею. Не всі ж країни мали такий досвід, тому наші позиції, наші думки мають бути важливими для наших партнерів і мають бути почуті», — підкреслив експерт.

Читайте також: Зеленський закликав світ посилити санкції проти тіньового танкерного флоту Росії

При цьому він назвав хорошим кроком у правильному напрямку те, що в новому керівництві ЄС важливі посади обійняли Кая Каллас (високий представник із закордонних справ і безпекової політики) та Андрюс Кубілюс (єврокомісар з питань оборони та космосу). «Це показує, що тепер головний біль і головна тривога ЄС – на сході. Це Росія та війна, яку вона розв’язала проти України… Саме тому ці пости зайняли політики з Балтійських країн, які глибоко розуміють проблему та можуть запропонувати нетривіальні шляхи розв’язання. Водночас, перебуваючи у Брюсселі, вони мають право висловлюватись та діяти від імені всього Євросоюзу», — зазначив естонський експерт.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що західні партнери мають збільшити військову допомогу Україні, щоб вона могла не просто вести війну, а досягти перемоги.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com