TodayUA.com


Останні новини

Зустріч Путіна і Зеленського слід організувати у серпні

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Кравченко розповів про нові повноваження генпрокурора

Июль 23
15:42 2025


Нові повноваження генпрокурора, передбачені новим законом №12414, надають йому можливість створювати спільні слідчі групи з НАБУ, САП та іншими правоохоронними органами, а також координувати досудове розслідування.

Про це на брифінгу сказав генеральний прокурор Руслан Кравченко, передає кореспондент Укрінформу.

«Нові повноваження можуть мені надати (право — ред.) зробити групу прокурорів з числа Генеральної прокуратури, САП, додати нових працівників, можемо спільно слідчу групу зробити з НАБУ та інших правоохоронних органів. Також можу у разі встановлення неефективності (розслідування справ — ред.) передати іншому правоохоронному органу для продовження досудового розслідування. Нові повноваження дадуть можливість генпрокурору допомогти або попросити допомогу НАБУ у інших провадженнях, які розслідують, наприклад, ДБР. Це спільна можливість один одному допомагати», — переконує Кравченко.

Читайте також: Генпрокурор хоче провести аудит кримінальних справ, які НАБУ та САП розслідують кілька років

Водночас він зазначив, що розширення його повноважень не означає, що справи антикорупційних інституцій будуть направлятися до інших правоохоронних органів у разі їх неефективності.

«Треба неефективність встановити: подивитися, скільки слідчих дій проведено, чи обгрунтовано вони проведені, чи достатня кількість, чи зібрані всі необхідні докази за такий вагомий проміжок часу», — сказав Кравченко.

За його словами, масової передачі кримінальних проваджень від антикорупційних інституцій до інших правоохоронних органів не буде.

«Забирати масово кримінальні провадження і віддавати іншим органам — ні, цього не буде», — запевняє Кравченко.

Генпрокурор також розповів про результати сьогоднішньої наради у Президента. За його словами, на зустрічі досягнуто домовленості про те, що керівники правоохоронних органів подадуть свої пропозиції щодо законопроєкту.

Читайте також: Швеція заявила про стурбованість через обмеження незалежності НАБУ і САП

«Ми почули… від керівників САП та НАБУ, вони не задоволені цим законопроєктом й вважають, що потрібно внести зміни, щоб повернути ті чи інші повноваження та права. Ми домовились, що кожен буде готувати (пропозиції — ред.). Наприклад, керівник Служби безпеки України також з деякими нормами не був згоден. Тому кожен з керівників правоохоронних органів готує свої заперечення, які він буде подавати до Президента», — сказав Кравченко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня, ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.

Після цього директор НАБУ Семен Кривонос закликав Президента не підписувати закон, оскільки тепер «дві незалежні інституції – НАБУ і САП — фактично повністю переводяться в залежний режим».

Увечері того дня у Києві та інших містах відбулися акції протесту з вимогою до Президента Володимира Зеленського застосувати вето, однак він підписав закон , який зменшує повноваження та фактично позбавляє незалежності НАБУ і САП.

Народні депутати ініціювали збір підписів та підготовку подання до Конституційного суду щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.

Сьогодні, 23 липня, в Офісі Президента відбулася зустріч глави держави з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів. Зеленський заявив, що наступного тижня відбудеться робоча зустріч щодо плану загальних дій, який має бути готовий за два тижні.

Фото: Фб/Кравченко

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com