Лавров перед журналістами в ООН повторював старі пропагандистські тези про Україну
Як передає власний кореспондент Укрінформу, більшість його висловлювань зводилася до повторення тез, які неодноразово виголошувалися представниками російської влади та ЗМІ.
Він укотре заявив, що Росія не братиме участі в «другому раунді мирної конференції» щодо України, оскільки висуваються підходи, які є «неприйнятними» для Росії та «багатьох інших» держав.
«Говорячи про те, чим же там учасники другого раунду мирної конференції щодо України займатимуться, усі так чи інакше формулювали односторонні, абсолютно неприйнятні для нас і для багатьох інших – щиро зацікавлених у мирі – держав підходи», – заявив він.
Лавров знову повторив наративи про «переворот» в Україні у 2014 році, «київський режим», «нацистів», підтримуваних Заходом, вигадки стосовно мирних переговорів у 2022 році, невиконання Мінських домовленостей («нас вкотре обдурили»), а також про нібито інсценування масових убивств у Бучі.
Читайте також: Виступ Лаврова в Радбезі ООН перервали ізраїльські активістки
На зауваження журналістів про те, що доказів про вбивства цивільних осіб у Бучі достатньо, він заявив, що Україна не надала йому прізвища загиблих, попри «численні звернення».
Крім того, Лавров дорікнув Генсеку ООН Антоніу Гутеррешу та його речнику Стефану Дюжарріку в засудженні ракетного удару російських військ по дитячій лікарні «Охматдит».
Ще очільник російського МЗС заявив про те, що Євросоюз уподібнюється до НАТО, зокрема в питанні підтримки України. Розхвалював Китай та Угорщину за мирні ініціативи щодо врегулювання «української кризи».
Говорячи про збитки, які ЄС несе від санкцій проти Росії, Лавров оговорився, сказавши, що Європу змусили відмовитися від купівлі «українського» газу.
«Візит Лаврова був надзвичайно нудний цього разу, – зауважив у коментарі Укрінформу постпред України при ООН Сергій Кислиця. – Він просовував одні й ті самі наративи, затерті до дір… Усе це ми вже сто разів чули… Це абсолютна параноя щодо НАТО і таке інше – побрехеньки й казки».
Кислиця звернув увагу на те, що запитання, які дозволяла ставити журналістам речниця МЗС Росії Марія Захарова, були «зоркестровані», тобто допускалися за попередньою домовленістю (кореспондентові Укрінформу у Нью-Йорку поставити запитання не вдалося).
«Видно, що вся атмосфера була гнітюча, – зауважив Кислиця. – Хоча пресконференція відбувалася у США, вона не мала того духу вільної журналістики, який би був присутній, якби вона проходила за парканом ООН».
«Це старий російський патефон, де вже стерлися як голка, так і сама платівка», – додав він.
Читайте також: У Держдепі пояснили, в якому статусі Лавров вестиме засідання Радбезу ООН
На запитання, чого ж Лавров прагнув досягти у Нью-Йорку, Кислиця зазначив, що він приїздив, аби «скористатися, зокрема, тими процедурними можливостями, які надає зазвичай головування країни» в Раді Безпеки ООН, «у тому числі щодо визначення тематики позапланових дебатів».
Такі дебати в Радбезі Росія провела з питань багатостороннього співробітництва (16 липня) та ситуації на Близькому Сході (17 липня).
Як повідомляв Укрінформ, Лавров не узгодив з постпредом РФ при ООН Василем Небензею пропагандистські наративи щодо обстрілу дитячої лікарні «Охматдит» 8 липня, тому вони видали різні версії, які суперечать одна одній.
Небензя стверджував, що в «Охматдит» потрапила українська ракета, Лавров на пресконференції визнав – що російська, яка нібито була збита за допомогою систем ППО.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий