TodayUA.com


Останні новини

Мексиканський песо обвалився після запровадження 25% тарифів США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Лідери країн ЄС залишаються твердими у підтримці України

Февраль 04
04:15 2025


Глави держав та урядів ЄС під час зустрічі, присвяченій зміцненню європейської оборони, підтвердили непохитну підтримку України та її зусиллям у досягненні справедливого й тривалого миру.

Про це під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі лідерів країн ЄС, що відбулася 3 лютого у Брюсселі, заявив президент Європейської ради Антоніу Кошта, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дозвольте мені підкреслити, що ситуація в Україні була потужно представлена протягом усього дня. Ми залишаємося твердими у наших зобов’язаннях щодо безпеки України та всеосяжного, справедливого і тривалого миру. Ми, європейці, вже надали підтримку Україні на суму 134 мільярди євро – і продовжуватимемо надавати. Тому що ми сповнені рішучості підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і чого б це не вартувало», — наголосив він.

Кошта зазначив, що європейські лідери продовжили дискусію, яка була започаткована на Версальському саміті у 2022 році, коли країни ЄС погодилися взяти на себе більшу відповідальність за власну оборону. З того часу, за словами Кошту, вже багато було зроблено, але має бути зроблено ще більше, щоб Європа стала кращою, сильнішою та швидшою. Таку мету країни-члени можуть досягти лише разом.

«Війна в Україні, кібернетичні та гібридні атаки, ситуація на Близькому Сході — все це закликає до відпрацювання потужного європейського підходу до безпеки для всіх наших громадян та для забезпечення миру на нашому континенті. Розбудова оборони Європи є інтегральною складовою цього проєкту. Наші дискусії були сфокусовані на трьох головних темах: спроможності, фінансування й партнерство», — сказав президент Євроради.

Читайте також: Європейська промисловість має чого повчитися в ОПК України — фон дер Ляєн

Він підкреслив, що перший напрямок, — щодо розвитку оборонних спроможностей, має здійснюватися країнами-членами у координації з Європейським оборонним агентством та за умови повної сумісності з НАТО.

Серед найбільш нагальних напрямків такої роботи лідери держав ЄС зосередили увагу на забезпеченні національних сил засобами протиповітряної та протиракетної оборони, на виробництві боєприпасів, на військовій мобільності та на стратегічних засобах. Ключем для досягнення поставлених цілей є зміцнення європейської оборонної промисловості, — Європа має виробляти більше військових спроможностей — та робити це швидше.

Другий напрямок – збільшення фінансування європейської оборони. Країни-члени вже доклали багато зусиль на національному рівні. Їхні оборонні витрати зросли на 30% у період 2021-2024 років. Всі 23 європейські держави, які одночасно є членами НАТО, витрачають з цією метою близько 2% від ВВП, і мають продовжувати рух у цьому напрямку.

Читайте також: Естонія виділяє 3,5% ВВП на оборону і планує довести цей показник до 5% — прем’єр

Єврокомісія розгляне шляхи для вдосконалення системи економічного управління, щоб надати можливість країнам-членам більше витрачати на сектор оборони. Виділення державних фондів на такі потреби буде відображеним у багаторічному бюджеті ЄС до 2028 року.

Третім ключовим напрямком зміцнення європейської оборони, за словами Кошти, є розвиток партнерства.

«Стратегічне партнерство з НАТО є ключем до трансатлантичної безпеки. Обидві організації мають продовжувати працювати разом та посилювати одне одного… Сполучені Штати є нашим другом, нашим союзником і партнером. Це відносини, що мають глибоке коріння та будуть тривати у часі. Проблеми та відмінні погляди можуть з’являтися також серед друзів, і ми маємо їх вирішувати, розмовляти та знаходити рішення. Безумовно, захищаючи наші цінності й дотримуючись наших принципів, не поступаючись власними інтересами», — наголосив Кошта.

Він нагадав, що такі універсальні цінності і принципи закладені в основу міжнародного порядку, який був збудований з часів Другої світової війни за участі США, та передбачає захист національного суверенітету, територіальної цілісності та непорушність кордонів.

Читайте також: Рютте: Будь-які припущення, що НАТО може існувати без США, не працюють

«На завершення: ми досягли прогресу в наших дискусіях щодо розбудови оборони Європи. Ми керуємося спільним почуттям терміновості. Ми більше не обговорюємо «якщо». Ми говоримо про те, як це зробити», — додав президент Європейської ради.

Як повідомлялося, 3 лютого у Брюсселі відбулася неформальна зустріч глав держав та урядів ЄС, які вперше зібралися для обговорення питань зміцнення європейської безпеки й оборони.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com