TodayUA.com


Останні новини

Без зустрічі лідерів завершити війну не вдасться

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Мерц і Макрон планують обговорити із Зеленським заходи щодо боротьби з корупцією

Июль 25
09:25 2025


Канцлер ФРН Фрідріх Мерц і президент Франції Еммануель Макрон хочуть обговорити із Президентом України Володимиром Зеленським заходи щодо боротьби з корупцією.

Про це заявив речник федерального уряду Штефан Корнеліус після зустрічі напередодні в Берліні двох європейських лідерів, передає Укрінформ із посиланням на MDR.

Макрон і Мерц зазначили, що в Україні зараз приймається важливе рішення щодо шляху держави до Європейського Союзу.

Раніше міністр закордонних справ Йоганн Вадефуль зателефонував своєму українському колезі Андрію Сибізі та закликав його послідовно продовжувати боротьбу з корупцією. Вадефуль зауважив, як повідомили журналістам у МЗС, що обмеження незалежності українського антикорупційного агентства є «тягарем на шляху України до членства в ЄС», і він очікує, що Україна послідовно продовжуватиме боротьбу з корупцією.

Під час свого нещодавнього візиту до Києва Вадефуль зустрівся як із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, так і з керівником САП Олександром Клименком.

Тим часом українські активісти в Німеччині висловлюють стурбованість обмеженням незалежності антикорупційних органів. У розпорядженні агентства є Заява Альянсу Українських Організацій, в якій активісти застерігають, що законопроєкт №12414 і його підписання Президентом «свідчать про відхід від зобов’язань, узятих на шляху до членства в ЄС, і підважують фундамент довіри між суспільством і владою; це рішення кидає тінь на подальший розвиток антикорупційної політики в Україні і підважує довіру до курсу України на європейську інтеграцію». Активісти переконані, що позбавлення незалежності ключових антикорупційних інституцій — НАБУ і САП — створює небезпечний прецедент.

«Це не просто технічне рішення — це сигнал, що засади правової держави можуть бути переглянуті. І це вже не про реформу — це про ризик демонтажу демократичних змін, за які українці виходили на Майдани, і за які сьогодні гинуть на фронті… Громадянське суспільство в Україні та за кордоном єдине у відстоюванні демократичних цінностей і незалежності антикорупційних органів. Наша спільна позиція — це сигнал: ми не допустимо згортання реформ і повернення до практик минулого», — йдеться у заяві.

Читайте також: Єврокомісія вітає реакцію Києва на зауваження щодо НАБУ і САП — речник

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.

Представники Єврокомісії та Європарламенту висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.

Фото ілюстративне: dpa 

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com