Мерц і Макрон планують обговорити із Зеленським заходи щодо боротьби з корупцією
Канцлер ФРН Фрідріх Мерц і президент Франції Еммануель Макрон хочуть обговорити із Президентом України Володимиром Зеленським заходи щодо боротьби з корупцією.
Про це заявив речник федерального уряду Штефан Корнеліус після зустрічі напередодні в Берліні двох європейських лідерів, передає Укрінформ із посиланням на MDR.
Макрон і Мерц зазначили, що в Україні зараз приймається важливе рішення щодо шляху держави до Європейського Союзу.
Раніше міністр закордонних справ Йоганн Вадефуль зателефонував своєму українському колезі Андрію Сибізі та закликав його послідовно продовжувати боротьбу з корупцією. Вадефуль зауважив, як повідомили журналістам у МЗС, що обмеження незалежності українського антикорупційного агентства є «тягарем на шляху України до членства в ЄС», і він очікує, що Україна послідовно продовжуватиме боротьбу з корупцією.
Під час свого нещодавнього візиту до Києва Вадефуль зустрівся як із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, так і з керівником САП Олександром Клименком.
Тим часом українські активісти в Німеччині висловлюють стурбованість обмеженням незалежності антикорупційних органів. У розпорядженні агентства є Заява Альянсу Українських Організацій, в якій активісти застерігають, що законопроєкт №12414 і його підписання Президентом «свідчать про відхід від зобов’язань, узятих на шляху до членства в ЄС, і підважують фундамент довіри між суспільством і владою; це рішення кидає тінь на подальший розвиток антикорупційної політики в Україні і підважує довіру до курсу України на європейську інтеграцію». Активісти переконані, що позбавлення незалежності ключових антикорупційних інституцій — НАБУ і САП — створює небезпечний прецедент.
«Це не просто технічне рішення — це сигнал, що засади правової держави можуть бути переглянуті. І це вже не про реформу — це про ризик демонтажу демократичних змін, за які українці виходили на Майдани, і за які сьогодні гинуть на фронті… Громадянське суспільство в Україні та за кордоном єдине у відстоюванні демократичних цінностей і незалежності антикорупційних органів. Наша спільна позиція — це сигнал: ми не допустимо згортання реформ і повернення до практик минулого», — йдеться у заяві.
Читайте також: Єврокомісія вітає реакцію Києва на зауваження щодо НАБУ і САП — речник
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.
Представники Єврокомісії та Європарламенту висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.
Фото ілюстративне: dpa
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий