TodayUA.com


Останні новини

Напитки-спасатели от похмелья и переедания

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Мерц прокоментував можливість відправлення німецьких миротворців в Україну

Декабрь 29
17:44 2024


Німецькі миротворці можуть бути розміщені в Україні для підтримання перемир’я на підставі правового міжнародного мандату та за згоди Москви.

Про це заявив глава Християнсько-демократичного союзу Німеччини та кандидат на посаду канцлера на майбутніх виборах Фрідріх Мерц інформаційному агентству dpa, деякі тези з інтерв’ю наводить t-online, передає Укрінформ.

«Якщо буде мирна угода і якщо Україні потрібні гарантії для її забезпечення, то ми можемо обговорювати це лише за наявності ідеального мандату згідно з міжнародним правом. Наразі я цього не бачу», — сказав Мерц.

При цьому він зауважив, що «хотів би, щоб такий мандат існував у консенсусі з Росією, а не в конфлікті».

Мерц не став спекулювати на тему гарантій безпеки для України, окрім членства в НАТО, зазначивши, що «не може уявити собі, щоб щось йшло в цьому напрямку сьогодні», адже сторони ще дуже далекі від припинення вогню.

«Це все питання, які потрібно прояснити в найближчі кілька тижнів, можливо, місяців», — зауважив політик.

При цьому він вважає, що є спільне бажання якомога швидше відновити мир в Україні.

Читайте також: Штайнмаєр у різдвяній промові назвав дату розпуску Бундестагу

«Однак це не має бути продиктований мир. Це має бути мир з Україною, а не проти України. І, насамперед, це має бути мир, який також стосується нас», — сказав він.

Лідер консерваторів, який є у передвиборчий період об’єктом жорсткої критики з боку основного конкурента, канцлера Олафа Шольца, досить обережно висловився з приводу передачі Україні далекобійних ракет Taurus, чого активно вимагав, будучи в опозиції. Він лише зауважив, що ця зброя мала би стати «цеглинкою у відновлення миру в Україні», і нагадав, що щонайменше три країни, які вже поставили Україні подібні системи озброєнь — США, Франція та Велика Британія — не стали воюючою стороною в результаті цього. Водночас, він, як і Шольц, вважає неприпустимим, щоб Німеччина стала стороною війни в Україні.

Мерц очікує, що після інавгурації Дональда Трампа 20 січня новий президент різко змінить політику уряду США щодо України. Це може бути як відмова від підтримки Києва, так і навпаки рішення так озброїти Україну, «щоб росіяни відмовилися від війни».

Німеччина разом із Великою Британією, як важливим партнером по НАТО, мають розробити в ЄС стратегію власну щодо того, як вони будуть мати справу з можливими сценаріями з боку Америки після 20 січня, вважає Мерц.

На запитання, чи підтримає він у разі перемоги на виборах новий спеціальний фонд у бюджеті для фінансування допомоги Україні та підвищення обороноздатності, Мерц відповів негативно. Він виходить з того, що витрати повинні бути «профінансовані з поточного бюджету. Це неможливо зробити за рахунок додаткових боргів».

Мерц наголосив і на необхідності посилювати власну обороноздатність, нагадавши, що Росія веде гібридну війну і проти Європи. Про це свідчать і масові атаки на німецьку інфраструктуру, вплив на думку через соціальні мережі тощо. Ця гібридна війна з боку Росії також має припинитися, підкреслив він.

Як повідомлялось, позачергові вибори в Бундестаг мають відбутися в Німеччині 23 лютого 2025 року. Наразі лідером перегонів є блок християнських партій ХДС/ХСС, рейтинг якого коливається навколо 30 відсотків. У разі перемоги консерваторам доведеться шукати для формування уряду більшості партнерів, найбільш вірогідними з яких є нині правляча партія СДПН.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com