Ми всі розуміємо справжні наміри Росії
Країни ЄС розуміють справжні наміри Росії, але потрібно й надалі тиснути на Москву щодо 30-денного безумовного перемир’я і подальших мирних переговорів.
Про це у ході Ради міністрів ЄС із закордонних справ та міністрів оборони в Брюсселі заявив віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, передає кореспондент Укрінформу.
Як зазначив польський віцепрем’єр, усі країни Євросоюзу, за невеликим винятком, солідарні щодо підтримки України. За його словами, країни ЄС цінують мирні зусилля президента США Дональда Трампа і нового Папи Римського Лева XIV для досягнення миру в Україні.
«Все це породжує надію на мир, але для його досягнення ще потрібно докласти багато зусиль. Ми закликаємо до безумовного припинення вогню. Це повторює і українська сторона»,- підкреслив Косіняк-Камиш, додаючи, що з європейськими міністрами по онлайн-зв’язку контактував міністр оборони України Рустем Умєров.
За словами польського віцепрем’єра, заклик до 30-денного безумовного припинення вогню на морі, у повітрі та на суходолі «слід постійно повторювати».
Читайте також: У Кремлі намагаються затягувати мирні переговори, щоб продовжувати просування на полі бою — ISW
«Росія зволікає вже дуже довго, ми бачимо її справжні наміри»,- підкреслив віцепрем’єр Польщі.
Він додав, що хоча мова про перемир’я ведеться вже тривалий час, «боротьбу за мирний процес не можна припиняти».
За словами Косіняка-Камиша, у контексті розвитку європейської оборонної індустрії міністри обговорюють сьогодні у Брюсселі питання виробництва дронів та антидронових систем, використовуючи досвід українців у війні з Росією. У цьому контексті він нагадав, що в лютому у Бидгощі на півночі Польщі було створено Центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC), де з Україною здійснюється обмін досвідом.
Читайте також: Путін не змінює свою позицію і хоче війни, тиск треба посилити — міністр оборони Естонії
Крім виробництва дронів та антидронових систем міністри також звертають увагу на розвиток систем радіоелектронної боротьби та супутникового спостереження.
Як повідомляло агентство, за рішенням Вашингтонського саміту НАТО у Польщі відкрито Спільний центр з аналізу, підготовки й освіти (JATEC), який зміцнить оборонні спроможності України та її взаємосумісність з Альянсом.
Фото: Ministerstwo Obrony Narodowej
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий