Мир в Україні настане лише за умови справедливості та правосуддя для російських злочинців
Європейський Союз підтримує міжнародні зусилля та зусилля Генеральної прокуратури України із розслідування й покарання воєнних злочинів, що були скоєні під час російської агресії.
Про це сьогодні у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту, в ході слухань щодо відповіді ЄС на російські воєнні злочини проти України, заявила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики безпеки Кая Каллас, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«За кожним із життів, що були зруйновані російською агресивною війною проти України, стоять їхні родини, які будуть продовжувати з цим жити, у болі та у пошуку миру у власній свідомості. Коли ця війна завершиться, — а вона завершиться одного дня, — відновлення буде потрібним не лише для будівель у Бучі, в Бородянці, у Бахмуті або у Часовому Яру, у Торецьку або в Маріуполі. Воно потребуватиме дотримання справедливості та відповідальності за нечувані злочини, що були скоєні Росією. Лише справедливість й правосуддя принесуть мир в душі кожної української родини. Мир, якого вони потребують, щоб рухатися вперед, та відновлювати власні життя», — наголосила Каллас.
Вона нагадала, що ЄС з першого дня російської агресії підтримував зусилля України із притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах, починаючи з накопичення свідчень до порушення справ, у розслідуванні та у підготовці позовів на виплату компенсацій для жертв таких злочинів.
За словами високої представниці, ЄС твердо підтримує рішення Міжнародного кримінального суду та видані ним ордери на арешт, зокрема, президента Путіна, його вповноваженої з прав дитини Марії Львової-Белової, колишнього міністра оборони й наразі секретаря РБ РФ Сергія Шойгу та начальника генштабу Валерія Герасимова. Каллас наголосила, що кожен такий ордер на арешт видається МКС лише за наявності належних доказів злочину.
Читайте також: Щоб припинення вогню між Україною та Росією спрацювало, має бути фактор стримування — Каллас
Висока представниця ЄС зауважила, що більшість кримінальних справ, що були порушені у зв’язку із російськими воєнними злочинами в Україні, — а їх кількість вже на сьогодні перевищує 117 тисяч, будуть розслідувані та доведені до судових рішень органами влади України. Саме тому Європейський Союз надає підтримку Генеральній прокуратурі України, щоб посилити її спроможності з розслідування й покарання міжнародних злочинів, що були скоєні в Україні. Така правова допомога надається, зокрема, за підтримки цивільної дорадчої місії ЄС в Україні.
«ЄС відіграє провідну роль у заснуванні спеціального Трибуналу окремо для злочину агресії. Правові експерти нещодавно завершили правову роботу й переговори навколо створення такого Трибуналу. Рада Європи невдовзі розпочне процес опрацювання цих документів, включаючи проєкт його статуту. ЄС також підтримує діяльність в рамках Реєстру завданої шкоди, який був створений також під егідою Ради Європи. Ми активно працюємо з міжнародними партнерами, щоб утворити також Комісію із позовів», — зазначила Каллас.
Читайте також: Воєнні злочини РФ в Україні є беззаперечними, і для них не може бути безкарності — Каллас
Як вже повідомлялося, Міжнародний саміт у Бучі, який відбувся вчора, 31 березня, ухвалив спільну заяву про необхідність розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних й не допустити повторення трагедій, що були принесені в Україну російськими загарбниками.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий