Між «домовилися» і «працює» не може бути тижнів
Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса закликав дипломатів до форсажного режиму дипломатії: ухвалювати рішення швидко, бути чесними з військовими, пропонувати партнерам обмін бойовим досвідом.
Про це він повідомив у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили», передає Укрінформ.
«Швидкість. Між словами «домовилися» і «працює» не може бути тижнів. У війні час вимірюється життями, ресурсами і втраченими можливостями. Потрібен форсажний режим дипломатії. Чесність. Не можете передати систему — скажіть прямо. Дайте ресурс, і ми докупимо потрібне самі: напряму для бригад, через децентралізовані закупівлі, через наш ОПК. Краще чесне «ось що реально» сьогодні, ніж красива, але порожня обіцянка на «післязавтра», — розповів Паліса.
Він також наголосив, що головним акцентом його виступу заклик дотримуватися принципу взаємності.
«Маємо унікальний бойовий досвід проти армії, яку називали другою у світі.
Читайте також: Зеленський назвав послам п’ять головних завдань
За час повномасштабної війни ми докорінно змінили принципи підготовки та тактику бою. Цифровізували управління, артилерію, РЕБ, радіорозвідку. Готові передавати досвід від солдата до командира корпусу. Те, що народжується в українських окопах у понеділок, може коригувати натівські тактики у середу. Виробники отримують дані battle proven. Партнери — реальний досвід багатодоменних боїв», — сказав заступник керівника Офісу Президента.
Він наголосив, що коли працюємо за принципом взаємності, отримаємо більше довіри, менше вагань у партнерів при ухваленні рішень про передачу чутливих систем; спільні виробничі проєкти і локалізація; доступ до технологій, які самі не виробляємо; включення України в контури колективної безпеки ще до формального членства в НАТО.
«Це — дорога двостороннього руху», — зауважив Паліса.
Він попросив кожного посла зробити Швидкість, Чесність і Взаємність операційним кодом щоденної роботи.
«Бо дипломатична робота також дуже важлива, і від її темпу та змісту залежить, чи повернеться солдат додому живим», — підсумував Паліса.
Читайте також: МЗС підготувало нову Стратегію зовнішньополітичної діяльності
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили» учора заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає українське життя в Україні, і усьому, що завдає болю Росії за цю війну.
Фото: Паліса/Фейсбук
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий