TodayUA.com


Останні новини

Новини 17 січня: новий рівень атак на енергетику, арешт яхти Сенниченка

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні

Январь 17
14:04 2025


Підтримка України на шляху євроатлантичної інтеграції є інвестицією в безпеку та процвітання самої Європи.

На цьому наголосив голова міжпарламентської групи Німеччина-Україна Робін Вагенер на конференції «Дороги до прогресу: Німецько-український діалог з питань верховенства права для вступу в ЄС», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Політик назвав допомогу Україні «геостратегічною інвестицією в мир і безпеку в Європі», зауваживши при цьому, що безпека є гарантією миру та процвітання.

«Ми не можемо говорити лише про вступ України до ЄС. Йдеться про повну євроатлантичну інтеграцію – до ЄС і НАТО», — наголосив депутат Бундестагу.

Він також зазначив, що європейські партнери України «робитимуть усе можливе, щоби не потрапити знову в пастку «Мінська».

Вагенер наголосив, що в Україні попри війну проводяться важливі реформи у процесі євроінтеграції, які необхідно поєднати з відбудовою.

Це підтримала віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністр юстиції Ольга Стефанішина, яка долучилась до конференції в режимі відеозв’язку. Вона поінформувала, що Україна разом з Єврокомісією завершила скринінг першого кластеру щодо переговорів про вступ у ЄС, що «визначатиме загальну основу головних завдань, їх динаміку та довіру до них». Урядовиця очікує, що під час скринінгу буде дана належна оцінка зусиллям Києва, і «тоді ми розпочнемо переговори, щойно це буде можливо».

Стефанішина запевнила, що навіть в умовах війни держава робить важливі кроки з посилення незалежності інституцій, прозорості юридичної системи, розбудови антикорупційної інфраструктури тощо.

«Тісно співпрацюючи з Європейською комісією, українським парламентом та громадянським суспільством, ми готували дорожню карту верховенства права, яка ознаменує нове десятиліття трансформації», — заявила Стефанішина, підкресливши відданість України до проведення фундаментальних реформ.

Читайте також: ЄС може відкрити два кластери у переговорах з Україною про вступ за час головування Польщі

Своєю чергою глава представництва Єврокомісії у ФРН Моніка Гайптман нагадала, що у 2014 році, коли почав діяти механізм Ukraine Facility, було виділено 16,4 млрд євро. ЄС домовився в період з 2024 до 2027 року спрямувати до 50 млрд євро в межах Ukraine Facility для відбудови, реконструкції та модернізації.

Загалом, за словами Гайптман, Євросоюз уже інвестував в Україну майже 134 млрд євро (в гуманітарну допомогу, економічну підтримку, забезпечення біженців, військову підтримку), з них 1,5 млрд євро – від заморожених російських активів.

«Процес розширення та фінансова допомога відбуваються одночасно», — підкреслила очільниця представництва ЄК.

Участь у конференції беруть віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності України Олексій Чернишов, перший заступник Голови Верхової Ради Олександр Корнієнко, експерти, дипломати.

Як повідомлялось, у листопаді 2024 року в Люксембурзі відбулась двостороння зустріч між Україною та Європейською комісією щодо фінального розділу, присвяченого питанням статистики, в кластері 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).

Фото Ольги Танасійчук

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com