TodayUA.com


Останні новини

Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

На розгляді у ЄС перебувають два українсько-угорських транскордонних проєкти

Июнь 20
18:42 2024


Україна та Угорщина у контексті транскордонної співпраці найбільше зацікавлені у проєктах збереження Карпат і розвитку транскордонної інфраструктури.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив експерт з розвитку інструментів локальної демократії, виборчого законодавства та розвитку місцевого самоврядування, кандидат політичних наук Роман Кисленко.

«У контексті транскордонного співробітництва з Угорщиною найперше обидві сторони цікавить розвиток і збереження Карпатського регіону — це окремий єврорегіон, на який виділяється фінансування в межах ЄС, а також розвиток транспортної інфраструктури», — сказав експерт.

Він зазначив, що свого часу Угорщина почала нарощувати експорт в Україну газу та нафти, і це впливає на пропускну спроможність нашої інфраструктури. Зі свого боку Україна намагається експортувати в ЄС сільгосппродукцію. І хоча Угорщина запровадила обмеження на окремі види продукції, як транзитна зона вона нас також цікавить з огляду на виклики, спричинені широкомасштабною війною.

Читайте також: Відносини України й Угорщини є складними, але їх не можна назвати деструктивними — експерт

У цьому контексті Кисленко поінформував, що на розгляд керівного органу програми Connecting Europe Facility спрямовано два українсько-угорських проєкти щодо розбудови і збільшення транспортних можливостей залізничних логістичних вузлів Чоп – Захонь та Батєво – Еперьєшке, а також реконструкції автомобільного КПП Лужанка – Берегшурань.

Експерт зазначив, що специфіку транскордонної співпраці між Україною та Угорщиною визначають певні міждержавні відносини і спрямованість здебільшого на одну область, де компактно проживають національні угорські меншини.

Читайте також: Кабмін затверджує угоду з Угорщиною для відкриття нового пункту пропуску — Шмигаль

«Якщо брати реалізацію проєктів у межах чотирьох держав за кошти, фонди які фінансують Україну, Румунію, Словаччину і Угорщину, то найбільш активною є саме двостороння співпраця, і більша кількість проєктів реалізується Україною зі Словаччиною, ніж Україною з Угорщиною або всіма чотирма державами. Тому тут насправді є певний потенціал», — сказав Кисленко.

Він поінформував, що у період з 2007 по 2023 рік загалом було реалізовано 92 проєкти транскордонної співпраці коштом фондів ЄС, які фінансують Україну, Румунію, Словаччину і Угорщину. Лише 22 з них було реалізовано всіма чотирма державами, а найбільшу кількість проєктів втілили у двосторонньому порядку Словаччина та Україна.

«Тому тут насправді є певний потенціал співпраці з Угорщиною. Звичайно, зовнішньополітичні курси держав частково детермінують і транскордонну співпрацю, проте саме реалізація проєктів у межах транскордонного співробітництва дає змогу отримати фінансування на вирішення спільних проблем по обидва боки кордону», — зазначив експерт.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2023 року Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі «Механізм Сполучення Європи» (Connecting Europe Facility, CEF), яка функціонує в межах ініціативи «Шляхи солідарності». Як країна-учасниця, Україна тепер також може подавати заявки за проєктами для грантової підтримки від Європейської комісії у розмірі 50% від вартості проєктів. Особливий акцент робиться на реалізації вже схвалених Європейською комісією інфраструктурних проєктів з модернізації залізничних та автомобільних пунктів пропуску через державний кордон із Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною.

Загальна сума гранту на модернізацію всіх пунктів пропуску становить понад €82 мільйони.

Фото: Каштан NEWS

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com