Найбільшими викликами для України є проблеми з поставками зброї та складна передвиборча ситуація в США
Серед негативних факторів на Україну найбільше впливають проблеми з поставками воєнної допомоги та складна передвиборча ситуація в США, невизначеність майбутнього зовнішньополітичного курсу Вашингтону.
Про це свідчать результати експертного опитування, представлені на пресконференції в Укрінформі, який здійснюється за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя.
Зазначається, що респондентів просили оцінити виклики за 5-бальною шкалою, де «1» означає відсутність впливу, а «5» – дуже сильний вплив. Питання поставок воєнної допомоги оцінили в 4,5 балів, а загострення передвиборчої боротьби в США – у 4,2.
Крім того експерти згадали ускладнення політичної, соціально-економічної ситуації в Європі, посилення «втоми» від війни в Україні, зміцнення позицій правих сил тощо (3,9 балів), а також неспроможність глобальних і регіональних структур безпеки запобігти ескалації конфліктів на світовій арені (3,9 балів). Найменшу оцінку отримало питання посилення гібридного впливу Росії у Молдові та Грузії напередодні виборів – 2,8 балів.
Оцінюючи допомогу міжнародних організацій, респонденти надали найбільше балів ЄС, Міжнародному валютному фонду та НАТО (4,1; 3,6; 3,4 балів відповідно). Найнижчі оцінки отримали ООН, ОБСЄ та ОЧЕС (1,9; 1,9; 1,5).
«Цей графік говорить про те, що такі структури, на які ми покладали надії, як-от ООН, ОБСЄ, МАГАТЕ – вони нижче плінтуса. Це означає, що, фактично, щонайменше наші експерти чітко і ясно оцінюють, наскільки вони безхребетні, імпотенті і наскільки від них не можна нічого чекати», – сказав під час обговорення результатів керівник Центру дослідження Росії, ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Найбільшою мірою, на думку експертів, Україні допомагають у протистоянні російської агресії США, Велика Британія, Німеччина, Литва, Нідерланди, Естонія, Польща.
Опитування проводилося з 30 вересня по 10 жовтня 2024 року в рамках проєкту «Експертно-аналітична підтримка діяльності МЗС України в контексті розвитку публічної дипломатії і зміцнення діалогу влади і суспільства», який здійснюється за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя.
Читайте також: У перемогу України у війні вірять 83% українців
Було опитано 69 експертів у різних областях України та Києві – народні депутати, представники міністерств, регіональних органів влади, державних і неурядових дослідницьких структур, науковці, викладачі вищих закладів освіти, незалежні експерти, громадські діячі.
Як повідомляв Укрінформ, директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович зазначав, що українці вважають найважливішими реформи у сферах боротьби з корупцією, національної безпеки і судової системи.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий