Не приймаємо жодних форм умиротворення агресора
Україна та держави ЄС у заяві з нагоди 80-річчя завершення Другої світової війни в Європі вказали на необхідність недопущення жодних форм умиротворення агресорів та зміни силою міжнародно визнаних кордонів.
Як передає власкор Укрінформу в Нью-Йорку, спільну заяву зачитала перед журналістами у штаб-квартирі ООН в. о. постпреда України Христина Гайовишин.
«Ми не повинні допустити, щоб верховенство права було підмінено верховенством сили, не можемо прийняти жодних форм умиротворення агресорів і не можемо дозволити спроб змінити міжнародно визнані кордони силою», – наголосила дипломатка.
8 травня народи світу вшановують пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. «Ми приєднуємося до нашої шани з рішучим і однозначним засудженням нацистського режиму», – ідеться у заяві.
У документі наголошується, що кінець Другої світової не приніс свободи багатьом країнам Центрально-Східної Європи, де тоталітарні режими продовжували порушувати права людини.
Читайте також: Зеленський: Поки Україна бореться за життя, у Москві влаштовують парад цинізму та брехні
Особливу увагу приділено нинішній російській війні проти України.
«Сьогодні Європа знову зіткнулася з повномасштабною агресивною війною… — зазначила Гайовишин. – Російська агресія є грубим порушенням принципів Статуту ООН та міжнародного права. Її наслідки є руйнівними — не лише для народу України, а й для європейської та глобальної стабільності і безпеки».
Україна продовжує захищатися в повній відповідності до Статуту ООН, при цьому «чітко продемонструвала свою готовність інвестувати в дипломатію і досягти всеосяжного, справедливого і тривалого миру», ідеться в заяві.
Її автори підтверджують тверду відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і вимагають, щоб РФ припинила агресію та негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території нашої держави.
У документі засуджуються «цинічні спроби привласнити та експлуатувати пам’ять про перемогу союзницьких військ над нацизмом як засіб виправдання російської агресії».
Читайте також: Німеччина в ООН застерігає від спотворення історії для виправдання агресії проти суверенної держави
«Ми рішуче відкидаємо спотворення історії… Жодна країна не має права претендувати на ексклюзивне право на перемогу у Другій світовій війні», – вказали актори заяви.
Документ підписали Україна, майже всі країни ЄС, Албанія, Боснія і Герцеговина, Норвегія, Ісландія, Чорногорія, Північна Македонія, Молдова, Велика Британія, а також Європейський союз як блок.
Як повідомляв Укрінформ, українська делегація на засіданні Генасамблеї ООН, присвяченому вшануванню жертв Другої світової війни, піддала гострій критиці спроби Росії привласнити перемогу над нацизмом з метою виправдання нинішньої агресії.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий