Не вважаю, що двері НАТО реально були відкриті
Президент Володимир Зеленський не вважає, що двері НАТО для України «реально були відкриті».
Про це він сказав під час спільного з міністром фінансів США Скоттом Бессентом підходу до преси, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
«Будемо з вами відверті. Я не вважаю, що двері НАТО (для України) реально були відкриті. Я про це завжди казав. Ми дуже цього хотіли, і нам постійно говорили про політику відкритих дверей, так? Про це всі говорили, а про те, що в реалі, що вони відкриті для нас… Ви знаєте, що політика Сполучених Штатів Америки, колишньої і нинішньої адміністрацій, щодо НАТО нам відома — нас поки що ніхто не запрошує в НАТО. Я постійно про це говорив», — сказав Зеленський.
Він наголосив, що Україна прагне стати членом Альянсу, адже це дійсно міцні гарантії безпеки. «Але Сполучені Штати, Німеччина, Угорщина, нас там не бачать — поки що. І тоді, коли ми говоримо про альтернативу… Я завжди говорю, що НАТО — найдешевший варіант для України. Найдорожче — це будувати НАТО в Україні, бо іншого шляху у нас з вами, у українців, не буде. І іншого шляху для безпеки Європи не буде. Потім це позначиться і на безпеці США», — наголосив Президент.
Читайте також: Переважну частину допомоги Україна має отримувати від європейських країн НАТО — Гегсет
Він уточнив, що будувати НАТО в Україні означає тримати таку ж армію, як у Росії.
«Десь півтора мільйона. Тобто 220 бригад, які є в Росії, а у нас 110 бойових бригад. Ось така звичайна арифметика. А в Європі, я про це нещодавно говорив, приблизно 80-82 бойові бригади. Росія, якщо завтра не буде України, піде на Європу і окупує її. І нам потрібні реальні гарантії безпеки. Я прошу у Президента Трампа дати нам ці гарантії безпеки, допомогти Україні, посилити нас», — наголосив глава держави.
Водночас він зауважив, що утримувати таку армію Україні буде складно.
Читайте також: Країни НАТО торік надали Україні безпекової допомоги на €50 мільярдів — Рютте
«Безумовно, ми повинні говорити з Європою, тому що мати ще більшу армію (дорого). У нас зараз дефіцит в бюджеті, але мати армію ще більшу, хоча б мінімум таку, як зараз, і годувати цю армію, озброювати — це (потрібно) мати великі ресурси. Ці гроші звідкись треба брати», — сказав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони США Піт Гегсет заявив на початку зустрічі у форматі «Рамштайн» у Брюсселі 12 лютого, що США не відправлятимуть свої війська в Україну в разі розгортання миротворчої місії в межах потенційних гарантій безпеки для України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий