TodayUA.com


Останні новини

«Росатом» вироблятиме частини для вітротурбін на заводі компанії, яка покинула РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Необхідно підготувати законодавчу базу під післявоєнні вибори

Декабрь 03
12:24 2024


«Незважаючи на те, коли відбудуться перші післявоєнні вибори, законодавча база має бути підготовлена ​​заздалегідь, щоб провести їх на найвищому демократичному рівні», — зазначила вона.

Народний депутат зауважила, що нещодавно Комітет держвлади заслухав дослідження щодо оцінки ризиків та можливостей використання альтернативних форм голосування на післявоєнних виборах в Україні з фокусом на інтернет-голосуванні. Аналітика була підготовлена за підтримки Council of Europe.

«Згідно з дослідженням та практичними рекомендаціями на основі досвіду країн ЄС є різні альтернативні шляхи голосування, насамперед: поштове голосування (можливе в 19 країнах-членах ЄС) та інтернет-голосування (застосовується у Франції та Естонії)», — підкреслила політик.

Читайте також: Залучення громадянського суспільства до ухвалення рішень на місцях є фактором розвитку громад

Вона додала, що до поштового голосування наразі довіру мають лише близько 8% громадян, інтернет-голосування також має низький рівень довіри українського суспільства.

Очільниця партії «Слуга народу» наголосила, що для того, щоб побудувати надійну систему інтернет-голосування, необхідно вирішити низку питань, зокрема:

— Як забезпечити таємницю голосування та уникнути стороннього примусу?

— Як гарантувати надійну ідентифікацію виборця?

— Чи має інтернет-голосування використовуватися тільки через персональний комп’ютер, чи також через смартфон?

— Як розробити надійну державну цифрову інфраструктуру, захищену від маніпуляцій?

— Як забезпечити інвестування в незалежні сервери та створення незалежних органів підрахунку голосів?

За словами Шуляк, приклад Естонії демонструє, що їм знадобилося 25 років, щоб понад 50% виборців, які взяли участь у голосуванні, проголосувати в електронний спосіб.

«У Естонії кожен громадянин має ID-карту, яка містить електронний цифровий підпис. Крім того, в Естонії функціонує єдиний центр сертифікації. Своєю чергою, в Україні існує значно більше центрів сертифікації, а також безліч електронних цифрових підписів, що створює певні виклики для уніфікації систем», — пояснила вона.

Читайте також: Зеленський: Спочатку справедливий мир, потім — справедливі вибори

Зокрема Шуляк наголосила, що перші післявоєнні вибори повинні мати абсолютну довіру до їхньої легітимності, «тому виклики щодо їх проведення потребують широкої громадської дискусії, інформаційної кампанії з роз’яснення, і, звісно ж, адаптації виборчого законодавства».

Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що президентські вибори в Україні відбудуться відразу після закінчення війни.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com