Нова редакція угоди про корисні копалини зі США є жорсткішою за попередню
Нова редакція проєкту угоди між США та Україною щодо видобутку природних ресурсів, запропонована адміністрацією Дональда Трампа, є жорсткішою за попередню і наразі Президент Володимир Зеленський не готовий погодитися на неї.
Про це із посиланням на власні джерела повідомляють CNN та NV, передає Укрінформ.
“Проєкт угоди між Сполученими Штатами та Україною щодо рідкісноземельних мінералів та інших природних ресурсів не прийняв би не лише Президент Зеленський”, — передає телеканал слова джерела, обізнаного щодо ходу переговорів.
США намагаються отримати доступ до найважливіших корисних копалин та інших ресурсів України в межах ширших переговорів, спрямованих на припинення війни в Україні.
“Це дивна пропозиція — спробувати взяти від країни, яка є жертвою війни, більше, ніж коштує її оборона”, — сказало джерело CNN.
Видання NV із посиланням на власні джерела, які працюють над редакцією нового проєкту угоди про копалини, повідомляє, що новий варіант є жорсткішим за попередній, а команда Трампа жорстко продавлює новий договір.
“Нова версія від американських партнерів пропонує закріпити за США 100% власності майбутнього фонду і розподілити внески сторін у фонді у співвідношенні два до одного, де українська сторона вносить дві третини майбутніми надходженнями від видобутку, а американська сторона — третину, яку вже надала у вигляді зброї”, — зазначає NV.
Також вказується, що розмір фонду американська сторона пропонує встановити на рівні $500 мільярдів. Угода охоплює не лише мінеральні копалини, а й газ і нафту. Майбутні доходи від портів не входять в угоду.
Читайте також: Білий дім закликав Україну «бути вдячнішою» й підписати угоду про копалини
“Американська сторона вважає угоду суто комерційною і виносить обговорення питань гарантій безпеки за межі цієї домовленості. Також в межах угоди США не беруть на себе жодних зобовʼязань по інвестиціях. Українська сторона пропонує переглянути обʼєм фонду і закріпити необхідність використання грошей фонду виключно для інвестицій в Україні”, — вказує видання.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявляв, що висловив президентові США Дональду Трампу ідею, аби США отримали доступ до українських рідкісноземельних корисних копалин в обмін на безпеку і фінансові стимули.
Читайте також: Обговорення зі США угоди про копалини включатимуть долю родовищ на ТОТ — Зеленський
12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент відвідав із візитом Київ, під час якого запропонував варіант угоди про партнерство, в тому числі щодо розробки українських корисних копалин.
Однак документ не підписали, оскільки, як заявив Зеленський, угода зі США про використання українських природних копалин не готова. За його словами, це мають бути інвестиції, пов’язані з гарантіями безпеки.
ЗМІ, які ознайомились із чорновим варіантом угоди про доступ до українських корисних копалин на $500 мільярдів, писали, що умови угоди, запропонованої Сполученими Штатами Україні, подібні до тих, що накладаються на державу-агресора, що зазнала поразки у війні, і є гіршими, ніж фінансові санкції, застосовані проти Німеччини та Японії після поразки у 1945 році.
Пізніше адміністрація Трампа передала Україні «покращений» проєкт угоди.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що наступного тижня український уряд розпочне роботу над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки з адміністрацією Трампа.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий