TodayUA.com


Останні новини

AMD звільняє близько 1000 працівників через “можливості зростання”

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Оцінки у звіті про розширення ЄС не перешкоджатимуть переговорам про вступ

Октябрь 29
19:49 2024


У майбутньому Звіті про розширення ЄС, який буде оприлюднено Європейською комісією 30 жовтня, не буде викладено жодних оцінок, які б перешкоджали відкриттю кластерів переговорів про вступ.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, розкривши деякі деталі змісту документа.

«У Звіті про розширення ЄС у 2024 році ви не побачите нічого такого, що завадило б у майбутньому відкриттю кластерів для України», — підкреслила Матернова.

Коментуючи те, що вважатиметься вирішальним фактором для відкриття переговорних кластерів, Матернова пояснила, що результат процесу законодавчого скринінгу є важливішим, ніж зміст щорічного звіту про розширення ЄС.

«Звіт про розширення надходить щороку, адже важливо відстежувати прогрес. Але для відкриття певного кластера переговорів важливішим є звіт щодо скринінгу законодавства, адже наразі ми перебуваємо не у процесі переговорів в межах кластерів, а тільки на шляху до їх відкриття. Отже, тригером для відкриття кластерів будуть рішення щодо скринінгу», — зазначила Матернова.

Крім того, важливо мати на увазі, що переговори про вступ не варто сприймати у класичному сенсі слова «переговори», де обидві сторони щось дають і водночас отримують, підкреслила дипломатка.

Читайте також: В оцінці прогресу України на шляху до ЄС значну увагу приділять громадам — посол ЄС в Україні

«Наразі вам просто потрібно прийняти комплекс законів ЄС. Ви подаєте заявку у клуб, який має певні правила, які ви повинні виконати», — зазначила Матернова.

Те, про що Україна може домовлятися, — це про «перехідні періоди» у певних сферах, додала вона.

«Коли країни Східної Європи приєднувалися до ЄС, у них залишалися невирішені проблеми у сфері довкілля, які накопичилися з часів комуністичного режиму. Щоб повністю відповідати екологічним нормам ЄС, ми домовилися про перехідні періоди», — нагадала Матернова і додала, що якби ЄС вимагав, «щоб у день вступу наші річки були чистими відповідно до їхніх стандартів, це точно було б неможливо».

Вона навела як приклад взяте Литвою зобов’язання закрити атомну електростанцію. Тоді Литва домовилася з ЄС про допомогу на перехідний період через серйозність такого кроку.

Усвідомлюючи сьогоднішні реалії України, Матернова визнала, що країна перебуває в «дуже особливій категорії, тому що війна завдає величезної шкоди».

«Очевидно, з цього випливатиме багато дискусій про те, як прийняти дуже суворі екологічні правила, у які терміни це треба зробити та яку допомогу ви отримаєте від ЄС», — сказала посол ЄС в Україні. 

Читайте також: 88% українців на референдумі підтримали би вступ до ЄС, 86% — до НАТО

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна покладає великі надії на польське головування в Раді Європейського Союзу та розраховує на підтримку європейських партнерів у відкритті всіх кластерів у переговорах про вступ до ЄС.

Наприкінці серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС (Acquis Communautaire). Групу очолює Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністр юстиції.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com