Оголошення лише європейських санкцій проти Росії було б поразкою трансатлантичної єдності
Європейські лідери утримуються від запровадження санкцій проти Росії без участі США до можливої зустрічі Зеленського з Путіним у Стамбулі, щоб не зруйнувати трансатлантичну єдність.
Таку думку висловив дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський в ефірі «Радіо NV», передає Укрінформ.
«Оголошення санкцій самими європейцями без американців було б явною поразкою трансатлантичної єдності і демонстрацією Путіну, що спільної думки там немає, і йому нема чого боятися. Тому європейці стрималися», — сказав Веселовський.
Він припустив, що європейські лідери зголосилися почекати із запровадженням санкцій до 15 травня, коли у Стамбулі має відбутися зустріч Зеленського і Путіна, у відповідь на прохання американської сторони. Водночас, на переконання дипломата, з боку США це є «певною мірою відмовкою» і прагненням Вашингтона «якомога більше пом’якшити відступ Путіну».
Веселовський спрогнозував, що Кремль до останнього моменту тягнутиме з відповіддю стосовно зустрічі у Стамбулі, на якій наполягає президент Трамп, з тактичних міркувань або в розрахунку на якісь військові успіхи.
«Попереду три дні, за ці дні може щось змінитися, можливо, на користь РФ. Отже, говорити наперед, що я полечу, зустрінуся і буду розмовляти, в Путіна немає потреби», — зауважив колишній посол.
Дипломат також зауважив, що риторика української сторони у даній ситуації дуже правильна – «ми підкреслюємо, що Путін ховається мовчить, не хоче припиняти війну, і це правда».
«Але це риторика, а дії залишаються такими, як вони є, — людей далі убивають, бомби далі летять, і ситуація на фронті не покращується», — констатував Веселовський.
Читайте також: Європа проситиме Трампа про нові санкції проти Росії, якщо переговори у Стамбулі проваляться — Bloomberg
Як повідомляв Укрінформ, європейські лідери готові почекати можливої зустрічі Президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна у турецькому Стамбулі у четвер, 15 травня, перш ніж наполягати на тому, щоб США оголосили про нові санкції проти Москви.
Україна 10 травня разом із союзниками — Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею — запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом російський диктатор Володимир Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка й особисто чекатиме на Путіна в Туреччині 15 травня.
12 травня Трамп заявив, що розглядає можливість візиту до Стамбула, де може відбутися особиста зустріч Зеленського і Путіна.
Фото: Дядюша Анастасія
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий