TodayUA.com


Останні новини

Чи потребує додаткових витрат з держбюджету перехід з «копійок» на «шаги»

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Парламент Болгарії не підтримав підписання безпекової угоди з Україною

Декабрь 20
11:41 2024


Колишній багаторічний прем’єр Болгарії та лідер партії ГЄРБ Бойко Борисов відмовився підписувати двосторонню безпекову угоду з Україною, заявивши, що у країні «змінилася ситуація».

Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.

Очікувалося, що тимчасовий прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев підпише безпекову угоду з Президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до Брюсселя в четвер, але тимчасовий уряд відмовився від цієї ініціативи і звернувся за мандатом до парламенту, де ГЄРБ Борисова має найбільше місць. Главчев ще у жовтні пообіцяв приєднатися до цієї ініціативи.

Наразі лише шість із 27 країн-членів ЄС — Болгарія, Угорщина, Австрія, Словаччина, Мальта та Кіпр — не підписали таку угоду.

З часу вторгнення Росії в Україну у 2022 році ГЄРБ підтримувала надання військової допомоги Україні, а сам Борисов часто підкреслював цю підтримку як доказ прозахідної позиції своєї партії. Але, за словами Борисова, нині ситуація змінилася.

«Ще пів року тому ми б категорично підтримали таку угоду», — сказав Борисов, додавши, що сьогодні така підтримка рівнозначна «купівлі заводу на 9 вересня» (маючи на увазі болгарський народний вислів — «купити завод 8 вересня», що означає укласти дуже погану угоду. 9 вересня 1944 року радянська армія окупувала Болгарію, що не віщувало нічого доброго для власників фабрик).

Борисов пояснив, що причиною цього є дискусія в Європі та Сполучених Штатах про досягнення миру в Україні. Він додав, що «ми будемо працювати для відновлення або мирного процесу» в Україні, але підкреслив, що це має бути регулярний уряд, який «підпише взаємовигідний договір».

Борисов не пояснив, у чому він вбачає відсутність взаємної вигоди у запропонованій угоді. Відповідаючи на питання про те, як регулярний уряд, в якому бере участь соціалістична партія БСП, може підписати угоду про військову співпрацю з Україною, Борисов сказав: «Якщо угода буде взаємовигідною, жодна сторона не заперечуватиме».

Читайте також: Болгарія виділяє Україні новий пакет військової допомоги

БСП виступає проти надання будь-якої військової допомоги Україні. Незважаючи на малу кількість депутатів (20 із 240), БСП може стати важливим коаліційним партнером в уряді, очолюваному ГЄРБ.

Лідер ГЄРБ також заявив, що тимчасовому уряду не потрібен парламентський мандат для підписання угоди з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, в.о. прем’єр-міністра Болгарії Дімітар Главчев у середу звернувся до Національних зборів із проханням схвалити підписання Угоди про співпрацю у сфері безпеки між Болгарією та Україною.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com