Партнери України мають посилювати її оборонну промисловість
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус переконаний у необхідності зміцнювати не лише українську армію західною зброєю, але й посилювати оборонну промисловість України.
Про це він заявив у середу в Брюсселі перед початком чергового засідання Контактної групи з питань оборони України, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Мета зрозуміла: ми продовжуємо вважати, що Україна може діяти з позиції сили і прагнемо цього… Як партнери по НАТО ми хочемо зробити все можливе, щоб підтримка України тривала. Це в наших спільних трансатлантичних і міжнародних інтересах», — підкреслив Пісторіус.
Заради цього партнери, особливо Німеччина, за словами її представника, посилили співпрацю у сфері спільних підприємств з українською оборонною промисловістю. Міністр нагадав про свою з французьким колегою Себастьяном Лекорню ініціативу в Групі п’яти (ФРН, Франція, Велика Британія, Польща та Італія), яка зустрілась ще раз раніше цього дня, говорили про СП з ремонту та обслуговування піхотних і бойових танків.
«Йдеться про бойову готовність танка Leopard-1 і БМП Marder. Йдеться про дрони, тут також ми досягли значного прогресу з точки зору виробництва… Тим самим ми зміцнюємо промислову базу оборонної промисловості в Україні, що має вирішальне значення. Короткі відстані до виробництва та ремонту гарантують, що українські Збройні сили матимуть швидший доступ до оперативного матеріалу та можуть швидше отримати заміну», — пояснив глава Міноборони ФРН.
При цьому, зауважив він, вигода є взаємною, адже через передачу ноу-хау між європейською та українською оборонною промисловістю партнери можуть покращити власні системи та розробки.
Пісторіус також повідомив, що провів 45-хвилинну зустріч з новим міністром оборони США Пітом Гегсетом і обмінявся з ним думками щодо НАТО та України.
«Як ми обидва знаємо, і, звичайно, інші також, що це важливий рік для України в цій жахливій війні, в якій вона повинна захищатися», — розповів він про зміст розмови, яку назвав дуже дружньою і відвертою, і заявив, що з нетерпінням чекає на співпрацю з новим візаві.
Відповідаючи на запитання, як він оцінює шанси того, що європейці опиняться в ролі спостерігачів, а не учасників у процесі досягнення мирної угоди для України на тлі контактів між Вашингтоном і Москвою, Пісторіус назвав таку можливість «дуже низькою», адже «всі знають, яку роль відіграє Європа, в тому числі й у підтриманні миру».
Читайте також: Міністр оборони Британії: Мета формату «Рамштайн» — забезпечити в Україні мир через силу
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Рустем Умєров у Брюсселі розпочав роботу на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий