TodayUA.com


Останні новини

За тиждень Нацбанк збільшив продаж валюти

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

ПАРЄ у жовтні ухвалить резолюцію про українських журналістів у російському полоні

Апрель 12
14:17 2025


Незабаром у ПАРЄ відбудуться треті слухання щодо полонених РФ журналістів, а восени буде готова та винесена на голосування окрема резолюція з цієї теми. 

Про роботу над цим документом Укрінформу розповіла його авторка та доповідачка з цього питання в Асамблеї, народна депутатка Євгенія Кравчук.

«Я, як авторка резолюції, працюю з українськими журналістами, з громадянським суспільством, з ІМІ (Інститут масової інформації – ред.), із міжнародними організаціями, і вже найближчим часом відбудуться треті слухання по цій темі. На минулих виступав наш правозахисник і колишній полонений Максим Буткевич, на слуханнях під час цієї сесії тримав слово Комісар справ людини Ради Європи Майкл О’Флаерті. І ми говорили про злочини як проти журналістів, так і проти самих медіа», — розповіла Кравчук.

Вона сподівається, що в резолюцію вдасться внести конкретні імена незаконно ув’язнених. 

«Так, я сподіваюся, що будуть перелічені імена, бо це важливо, щоб люди не забували про тих, хто в російських тюрмах. Як і про те, що українські журналісти попали в цей полон через те, що вони казали світові правду про війну Росії проти України», — додала вона.

У резолюції наполягатимуть на активнішій ролі міжнародних організацій, які мають право на доступ до в’язнів, та на посиленні тиску на РФ в цьому питанні. 

«По-перше, це заяви про посилення тиску, дипломатичного тиску на Російську Федерацію. Ми сподіваємося на більш активну роль міжнародних організацій, гуманітарних організацій Червоного Хреста, бо в них є мандат іти і перевіряти, в яких умовах перебувають полонені. І ми бачили, що, наприклад, до Вікторії Рощиної ніхто не прийшов і не перевірив, в яких умовах вона знаходилась, і як її довели до смерті в російському полоні», — поділилась Кравчук.

Читайте також: У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти

На її думку, у той час, коли йдеться про початок мирних переговорів, про шлях до миру, «передумовою має бути звільнення всіх військовополонених, повернення вкрадених українських дітей та звільнення усіх цивільних, які незаконно утримує Росія в полоні, в тюрмах».

Нагадаємо, саме на цьому акцентували увагу на слуханнях комітету культури, науки, освіти і медіа під час цієї весняної сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Зокрема, Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті, що взяв участь у засіданні, виступив з промовою, в якій заявив, що РЄ буде наполягати на тому, щоб свобода журналістів була інтегрована як центральна складова на шляху до миру. 

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 про полонених журналістів, серед яких багато так званих громадянських журналістів, які фіксували злочини російської влади в окупованому Криму, вперше окремо згадали в резолюції ПАРЄ.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com