Під час зимової сесії ПАРЄ пропонуємо провести термінові дебати щодо України
Голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева повідомила, що під час зимової сесії можуть бути проведені термінові дебати щодо України.
Про це вона розповіла в коментарі Укрінформу.
«Порядок денний ПАРЄ ще в процесі визначення. Ми пропонуємо, і це вже плюс-мінус затверджено, термінові дебати по Україні, які увінчаються резолюцією. Будемо говорити і про справедливий мир, і про підтримку Плану перемоги, і звісно, про всі компоненти, які до нього входять», — розповіла Мезенцева.
За її словами, також в ПАРЄ продовжиться обговорення теми корінних народів РФ.
«Зважаючи на те, що ми очікуємо на голосування стосовно геноциду черкеського народу у Верховній Раді у січні, хочемо продовжувати цю тему в резолюціях ПАРЄ. Подивимося, як це інкорпорувати», — сказала народна депутатка.
Вона також підкреслила, що у фокусі залишиться й тема повернення полонених, оскільки ця проблема є серед пріоритетів головування Люксембургу у Раді Європи.
«На зустрічі в Люксембургу, яка відбулася у листопаді, ми почули від міністерки оборони, міністерки з питань гендерної рівності та різноманітності та міністерки мобільності та громадського транспорту Юріко Бакес (у Люксембурзі ці посади обіймає одна людина — ред.), що напрямки безпеки і оборони, штучного інтелекту, боротьби з пропагандою будуть пріоритетними. Сам Люксембург виділяє 2025 року понад 80 мільйонів євро на посилення оборони України, кошти підуть саме для закупівлі елементів українського виробництва, підтримуючи таким чином нашу економіку. Дуже важливо, що також пріоритетами стануть повернення незаконно депортованих дітей і, як було зазначено під час сесії ПАРЄ у жовтні, всіх полонених цивільних і військових», — розповіла Мезенцева.
Крім того, вона повідомила, що заплановані й заходи з культурної дипломатії.
«Дуже важливо, що у нас також будуть заходи присвячені культурній дипломатії — це виставка картин. Чекаємо на затвердження її проведення. Виставка націлена на поєднання міст, які дуже постраждали від збройної агресії Росії. Міста зображені в образі жінок з дітьми. Там поєднані різні теми: релігійна, культурна, архітектурна», — розповіла голова нашої делегації у ПАРЄ.
Окремо вона відзначила, що поки невідомо, чи будуть в ПАРЄ ставити на оскарження повноваження грузинської та азербайджанської делегацій.
«Деталі невідомі. Усе це відповідно до правил і процедур може бути ініційовано прямо в залі першого дня сесії (27 січня — ред.)», — сказала голова нашої делегації.
Читайте також: Мезенцева: Росія не полишає намірів дезінформаційних кампаній для дискредитації допомоги від ЄС
Як повідомляв Укрінформ, 2 жовтня 2024 року, на осінній сесії ПАРЄ у Страсбурзі ухвалено резолюцію, у якій Рада Європи вперше порушує питання звільнення та подальшої реабілітації українських полонених, а також вимагає від Росії дотримуватися положень міжнародного гуманітарного права. Резолюцію «Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні особи, які перебувають у полоні внаслідок агресивної війни Російської Федерації проти України» підтримали одностайно усі 74 депутати, присутні в залі
Зимова сесія ПАРЄ відбудеться з 27 по 31 січня у Страсбургу.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий