TodayUA.com


Останні новини

Зеленський розраховує, що завдяки угоді про надра цього року можна вдвічі збільшити американську допомогу

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Підписання угоди про надра є сигналом, що США не покинуть Україну

Май 03
00:08 2025


Підписання угоди про копалини між Україною і США є сигналом про те, що Вашингтон не покине Україну. Це вписується у багаторівневу гру, де важливе значення також відіграє контекст Китаю.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт, експосол Польщі в Україні Ян Пєкло.

«Підписання угоди є дуже важливим моментом, який я би помістив у контекст цієї неймовірної розмови віч-на-віч Президентів Зеленського і Трампа у соборі святого Петра у Ватикані (26 квітня в день похорону Папи Франциска – ред.). Ймовірно саме тоді американською стороною було прийнято певні рішення, а підписання пізніше цієї угоди в іншому вигляді, ніж це передбачала початкова версія, є сигналом, що Америка не покине Україну», — підкреслив експерт.

Як зазначив експосол Польщі в Україні, попри значні старання спецпосланця Стіва Віткоффа, зараз його скеровано до зовсім інших справ. Натомість у Білому Домі знову почали більше дослухатися до голосів генерала Кіта Келлога і держсекретаря Марка Рубіо, «яким ближчими є антипутінські погляди».

Читайте також: У Брюсселі вітають угоду про надра, яка не суперечить вступу України до ЄС і враховує європейські інтереси

«Зрештою сам Трамп ще перед підписанням цієї угоди заявив, що він відчуває себе ошуканим з боку Путіна. Дуже суперечливим в американській адміністрації також визнано те, що Путін хоче лише нетривалого перемир’я, аби відсвяткувати свій день перемоги», — зауважив експерт.

У цьому контексті Пєкло дуже важливим назвав угоду між КНДР та Росією про співпрацю і направлення північнокорейських солдатів на війну в Україну.

«Вашингтон прекрасно розуміє, що це не могло би статися без згоди Китаю, без рішення Пекіна корейські війська не з’явилися б в Україні. А зараз саме Китай є найбільшим і найскладнішим суперником для США. Тому у Вашингтоні відбулася певна калькуляція, що якщо вони намагатимуться якось домовитися з Путіним і в результаті програють Україну, тоді Китай буде більш рішучим щодо нападу на Тайвань», — висловив думку експосол Польщі в Україні.

Він додав, що це – «багаторівнева комбінація, в якій всі елементи мають значення».

Пєкло зауважив, що підписання угоди про копалини також вплинуло на рішення США щодо продовження військової допомоги для України. Важливим він назвав факт, що американський військовий літак з дуже потрібними компонентами для ППО України вже вилетів до хабу Ряшів-Ясьонка.

«Це те, що зараз найбільше потрібно Україні», — підкреслив експерт.

На його думку, у Вашингтоні усвідомлюють, що Путін намагався «замилювати їм очі». Пєкло вважає, що американська адміністрація, ймовірно, від початку це розуміла, але Трамп є не типовим, а «транзакційним політиком», для нього важливо було щось виторгувати для США.

Читайте також: Шмигаль каже, що угода про надра зі США дозволить краще захищати українське небо

«Для Тампа ця українсько-американська угода є транзакційною. Він хоче показати її американцям і сказати, що Штати не просто так допомагають, а підписують торговельну угоду і хочуть з цього щось мати», — підкреслив експерт.

Він додав, що хоча до практичної реалізації угоди ще далеко, цей жест був дуже потрібний як Трампу для внутрішньої політики, так й Україні та Європі.

З іншого боку, на фоні українсько-американського потепління у відносинах небезпечним він назвав відновлення Росією ядерного шантажу.

«Про це говорить не Путін, а його пропагандисти, але Захід цього побоюється найбільше», — констатував Пєкло.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня українська й американська сторони підписали меморандум, який підтверджує спільне прагнення укласти взаємовигідну угоду про економічне партнерство між двома країнами.

30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com