Поки рано визначати, хто має сидіти за столом переговорів, окрім самої України
Вирішальним чинником у майбутніх переговорах про досягнення миру має бути Україна, без якої вони взагалі не можуть відбуватися, а визначати, хто з партнерів Києва має ще бути за столом переговорів, поки зарано.
Про це заявив речник Федерального уряду Штеффен Гебештрайт на брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Наша позиція завжди дуже чітка, а саме: нічого про Україну без України. Це означає, що якщо переговори будуть, то Україна точно буде за столом… Факт залишається фактом, що Україна є вирішальним чинником у цьому питанні, і нічого не може бути вирішено через її голову», — підкреслив речник.
Стосовно інших учасників переговорів він зауважив, що «був би обережним на даний момент щодо індивідуальних коментарів стосовно таких заяв», закликавши почекати і подивитися, як розвиватимуться події в найближчі тижні та місяці. На переконання офіційного представника уряду ФРН, наразі не є корисним визначати, хто має і може сидіти за столом переговорів. Важливо, щоб такі переговори, якщо вони взагалі відбудуться, бо наразі питання відкрито, відбувалися відповідно до міжнародного права, щоб інтереси України були чітко враховані, і щоб Україна відігравала в переговорах активну роль.
Читайте також: Польща хоче бути присутньою за столом переговорів про мир в Україні — Дуда
«Ми всі прагнемо сильної України, яка може йти на можливі переговори з Росією з позиції сили. На цьому базується вся наша підтримка і допомога», — зазначив Гебештрайт, додавши, що для канцлера важливо, щоб Україна отримала зрештою хороше рішення.
Так речник відповів на прохання прокоментувати заяви з Москви про те, що Росія готова вести переговори тільки з Вашингтоном.
Читайте також: Трамп не змушуватиме Україну до передчасних перемовин із Росією — Bloomberg
Як повідомлялось, днями помічник очільника РФ Микола Патрушев в інтерв’ю російському пропагандистському ЗМІ заявив, що переговори щодо закінчення війни в Україні мають вести лише Росія та США без участі інших країн заходу, Європи, оскільки Москві «нема про що розмовляти ні з Лондоном, ні з Брюсселем».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий