Польське головування в ЄС має зосередитися на двох пріоритетах щодо України
Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу у кулуарах Українсько-польського форуму майбутнього, що відбувся в понеділок у Варшаві, висловив віцемаршалок Сенату Польщі Міхал Камінський.
«Одним з пріоритетів Польського головування в ЄС, з одного боку, буде військова допомога Україні, а з іншого боку – прискорення процесу євроінтеграції»,- підкреслив польський політик.
За його словами, поляки з самого початку підкреслювали, що російська збройна агресія проти України є першою війною в історії, яка ведеться за членство в Євросоюзі.
«Українці сьогодні є першим народом, який у буквальному сенсі вмирає за членство в ЄС. Тому, пріоритетом має бути якомога швидший початок процесу євроінтеграції України з ЄС з визначення конкретної дати вступу»,- наголосив Камінський.
Він висловив побоювання, що визначення дати вступу не буде завданням, яке можна виконати під час Польського головування в Раді ЄС.
«Але ми повинні потроху починати переконувати інші країни щодо цього питання. Я хотів би, щоб Польське головування в Раді ЄС завершилося визначенням дати членства України в Євросоюзі з якою всі могли би погодитися»,- наголосив віцемаршалок Сенату РП.
Політик зазначив, що сьогодні потрібно відкрити усі переговорні розділи між ЄС та Україною щодо членства у Спільноті.
Водночас він не вважає, що складна історія в українсько-польських взаєминах якось негативне вплине на процес євроінтеграції Києва під час Польського головування. На його думку, нещодавня декларація глав МЗС України та Польщі Андрія Сибіги й Радослава Сікорського щодо проведення пошукових та ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії має зняти напругу у взаєминах. Камінський підкреслив, що сьогодні Київ і Варшава у взаємовідносинах «повинні концентруватися на майбутньому, а не минулому».
Читайте також: Посол України — про переговори з ЄС: Під час головування Польщі очікуємо на відкриття перших кластерів
Під час Українсько-польського форуму майбутнього обговорювалися перспективи відносин Києва та Варшави, умови ведення бізнесу в Польщі, а також ситуація українських мігрантів і біженців в Польщі.
Польща головуватиме в ЄС у першій половині 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, Україна і Польща працюють над створенням робочої групи щодо розв’язання історичних питань.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий