Поневолені народи РФ готують окремий майданчик для представництва у ПАРЄ
Про це один лідерів чеченської політичної еміграції в Європі розповів кореспонденту Укрінформу на полях сесії ПАРЄ у Страсбурзі.
«Спочатку мені запропонували співпрацю російські німці, а пізніше свої довіреності надали ще чотири представники від організацій, які є членами групи Вільних народів. (Як і Ліга вільних націй та Форум вільних народів – суспільно-політичні платформи, що об’єднують національні та регіоналістські рухи з метою виходу зі складу РФ — ред.). Цими документами вони уповноважили мене представляти, захищати інтереси, виступати та робити заяви від їхнього імені. Це карели, це конфедерація сибіряків, це татари, дагестанці та черкеси», — повідомив він, додавши, що Черкесія — це три частини: Адигея, Карачаєво-Черкесія та Кабардино-Балкарія, тобто це три народи.
Сулейманов розповів, що розпочав системну роботу в ПАРЄ на початку 2023 року.
«Саме тоді відбулося засідання міжфракційного об’єднання «Вільна Ічкерія» спільно з делегатами від чеченської громадськості — представниками «Єдиної Сили». І там було вирішено, що нам потрібно почати співпрацю на майданчику ПАРЄ, на міжнародному рівні. Від української делегації в ПАРЄ нас запросила її голова Марія Мезенцева-Федоренко. Нас також підтримує ще одне міжфракційне депутатське об’єднання «За Вільний Кавказ», — деталізував він.
За словами Сулейманова, який також очолює єдину політичну організацію чеченців у Франції, зараз він проводить зустрічі з делегатами зі Швейцарії, Франції, Швеції. Також стоїть питання з отриманням подібних повноважень на представництва від калмиків та бурятів.
Читайте також: Деколонізація Росії буде гарантією неповторення війн — Чубаров
«Це створює для нас нову реальність, що ми представляємо не просто чеченців тут, а вже представляємо сім національностей, окупованих у різні історичні періоди Російської імперії. Для подальших дій ми хочемо створити окрему платформу, окрім тої, яка є тут зараз — разом з антипутінською опозицією на базі Комітету з політики й демократії в ПАРЄ», — каже він.
Сулейманов твердить, що російська опозиція, яку в ПАРЄ представляють Михайло Касьянов, Володимир Кара-Мурза та Геннадій Гудков, звісно, уособлюють певний прошарок російського суспільства, але це зовсім незначний.
Читайте також: Біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку відбулася акція на підтримку поневолених Росією народів
«А ось республіки, які ми вже уповноважені представляти — це кілька мільйонів народів та народностей, які абсолютно не згодні з путінською політикою, та ті, якщо дати їм шанс, готові заявити про своє прагнення до незалежності. Тому ці народи мають право мати свою власну платформу для дискусії про постпутінську Росію. Разом ми будемо сильніші в обстоюванні наших прав. Це нам допоможе реалізувати те, що ми задумали. До того ж ми маємо надійного спільника в особі української делегації», — підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, без трансформації самої Росії за участю поневолених корінних народів перемога України у війні неможлива.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий