TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Пошук миру в Україні є можливим виключно за поваги до Хартії ООН – Боррель

Сентябрь 24
09:11 2024


З наближенням зими Європейський Союз буде нарощувати допомогу для України в енергозабезпеченні, щоб не дозволити Путіну занурити країну у холод і темряву, і водночас — шукати шляхи до миру, досягнення якого є можливим лише за поваги до положень Хартії ООН.

Про це сьогодні у Нью-Йорку, перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка вже традиційно відбувається в кулуарах Генасамблеї ООН, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я буду координувати підхід країн-членів Європейського Союзу у багатьох питаннях, зокрема, щодо війни в Україні та ситуації на Близькому Сході. Щодо війни в Україні, — ми мали зустріч, що присвячена ситуації з енергетикою в Україні. Це критична ситуація. Путін продовжує бомбардувати інфраструктуру, що виробляє електрику й енергію для українців. Майже дві третини енергетичних спроможностей були зруйновані. Я переконаний, що він (Путін) намагається зламати волю українців, зануривши їх у холод та темряву під час зими», — сказав Жозеп Боррель.

«Ми маємо збільшити нашу допомогу для України, та шукати миру, але дуже враховуючи, що це загарбницька війна, де є агресор та жертва агресії. Тож рішення може ґрунтуватися лише на повазі до Хартії ООН», — додав високий представник ЄС.

Читайте також: Зеленський і Шольц обговорили наближення миру в Україні

Він повідомив, що сьогодні у неформальній зустрічі європейських міністрів вперше бере участь новопризначений міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Жозеп Боррель зауважив, що Генасамблея ООН відбувається в часи, коли у світі відбувається велика кількість криз, які засвідчили небачену раніше неповагу до міжнародної системи правил та до їх імплементації.

«Промінь світла вчора з’явився з Пактом майбутнього, який продемонстрував велику потребу у багатосторонності. Це означає, що всі мають право голосу, і всі мають бути почуті. Світ має враховувати інтереси всіх, а не лише великих сил. Ми, європейці, маємо особливу відповідальність за ситуацію у світі. Багатостороння система, коли вона працює, приносить мир і стабільність», — зазначив головний європейський дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, Нью-Йорку розпочинає роботу чергова, 79 сесія Генеральної Асамблеї ООН. 22-23 вересня, перед початком дискусій високого рівня, відбувся пройде Саміт майбутнього, на якому країни світу погодили так званий Пакт майбутнього, який визначає головні напрямки реформування ООН та підвищення ефективності її роботи.

24-28 та 30 вересня відбудуться традиційні загальні дебати високого рівня. Тема цьогорічних дебатів — «Нікого не залишити осторонь: спільні дії в ім’я миру, сталого розвитку та людської гідності для нинішнього і майбутніх поколінь»

Фото: Europa Press

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com