Посол України в ФРН виступив у Берліні з промовою про свободу
Європа завжди боролась за свободу, за неї зараз бореться Україна, захищаючи водночас свободу європейців.
Про це заявив посол України в ФРН Олексій Макеєв у «Європейській промові» (Europa Rede) в Берліні в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Організатори, Фонд Фрідріха Наумана, визначили темою промови Свободу.
«Європа живе, бо Європа завжди бореться за свободу. Боротьба за свободу триває. І ми переможемо. За свободу завжди варто боротися. Свобода – це виклик. І слабкість не впорається з цим викликом. Для свободи потрібна сила», — заявив Макеєв.
Посол нагадав аудиторії про Революцію Гідності в Києві і зазначив, що «Свобода – це захист гідності». Водночас він визнав, що Свобода ще не торжествує, боротьба за неї триває.
Свобода — це воля, сказав Макеєв і зазначив, що росіяни на відміну від українців і інших народів Європи свідом обирають рабство.
«Росіяни добре вміють ненавидіти. Їхня головна мотивація — бажання руйнувати», — підкреслив дипломат і розповів присутнім про жертви російських катувань і бомбардувань, зокрема, нещодавно по Кривому Рогу.
Читайте також: Посол України закликав усі демократичні партії Німеччини спільно стояти на боці України
Посол навів слова представника єврейської громади в Дюссельдорфі, що ніхто не намагається поставити під сумнів унікальність Голокосту. «Але слід також визнати унікальність нинішньої геноцидної загарбницької війни Росії. Росіяни відмовляють нам українцям у праві на існування. Вони просто кажуть, що нас нема», — сказав Макеєв.
Він запевнив, що коли українці говорять про російські концтабори в Україні, вони не намагаєються применшити значення Освенцима, Бухенвальду чи Дахау.
«Нагадування – це не релятивізація. Свобода повинна вміти захищатися. І перш за все хотіти захищатися», — підкреслив глава української дипмісії.
Свобода, за його словами, має бути спроможнюю воювати, а демократія має бути стійкою. Сьогодні Німеччина має відстоювати демократію на тлі політичних подій у своїй країні та посилення партій, які ретранслюють російські наративи.
Макеєв після промови взяв участь у дискусії, в ході якої подякував Німеччині за військову допомогу та відзначив її лідерство, зокрема, в аспекті надання Україні систем ППО. Він також висловив сподівання, що ФРН поверне собі лідерську роль у Європі та відіграє важливу роль у пошуку мирного рішення та забезпечення миру після агресивної російської війни.
Фонд Наумана запрошує видатних особистостей виголосити «Європейську промову» раз на рік.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий