TodayUA.com


Останні новини

Духовний радник Трампа — про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Постачання зброї Україні є частиною захисту Європи та Данії

Июль 04
05:08 2025


Україна є повноправним членом європейської родини, і Європа, особливо коли США зменшують свою участь, має посилити її підтримку в боротьбі проти агресора.

Про це заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен на спільній пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн в Оргусі з нагоди початку головування Данії в ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Фредеріксен, за її словами, не бачить жодних ознак того, що Путін хоче миру.

«І я ні на секунду не вірю, що Путін має намір зупинитися з Україною. Тому ми повинні поставити Україну в найкраще можливе становище. Європейський Союз має ще більше послабити російську економіку. Ми повинні посилити санкції, припинити імпорт російського газу та націлитися на тіньовий флот Росії», — підкреслила глава уряду.

Вона визнала, що якщо США припинять забезпечувати Україну тим, що їй потрібно, це буде «серйозним ударом» як для України, так і для Європи та НАТО.

«Це війна за майбутнє Європи… Ми сподіваємося, що трансатлантичне партнерство, також коли йдеться про Україну, продовжиться. Це важливо для всіх нас. Якщо будуть якісь прогалини, я думаю, ми повинні їх заповнити… Замість того, щоб думати, коли ми постачаємо зброю Україні, про це як про пожертви, ми повинні думати про це як про частину нашого озброєння… Постачання зброї чи будь-яких інших систем Україні є частиною захисту Європи та Данії», — заявила очільниця данського уряду.

Читайте також: Президентка Єврокомісії: Зупинення допомоги Україні від США — це сигнал Європі збільшити підтримку

Вона нагадала, що трохи більшу року тому була створена модель для підтримки виробництва озброєнь безпосередньо в Україні, яка працює дуже добре. Українці, за оцінкою Фредеріксен, виробляють швидше, краще та дешевше, ніж решта з європейських партнерів. І Україна досі має потужності.

«Тому нам також потрібно, щоб інші європейські країни фінансували більше виробництва в Україні. Водночас ми розглядаємо можливість виведення виробництва з України, щоб забезпечити підтримку українського виробництва в інших європейських країнах, таких як тут, у Данії», — зауважила політик.

Прем’єрка також наголосила на важливості розширення ЄС. Вона визнала, що на шляху набуття членства будуть перешкоди, зокрема, з огляду на позиції окремих держав-членів. Данія під час свого головування шукатиме шляхи вирішення цих проблем, щоб «українці були, як і мають бути, членами Європейського Союзу».

Фредеріксен від себе особисто заявила, що вражена, як країна у війні може проводити необхідні реформи, та зауважила, що тепер свою «домашню роботу» має зробити ЄС.

Вона підкреслила, що «Україна є частиною європейської родини» і висловила радість з приводу того, що Президент Володимир Зеленський зміг приєднатися до заходів в Оргусі.

Фредеріксен також повторила, що підтримує членство України в НАТО.

Говорячи про завдання головування Данії в ЄС, вона наголосила на необхідності безпечно провести Європу через один із найскладніших періодів в її історії, коли Росія повернула війну на континент, ситуація на Близькому Сході загострилася, відчуваються наслідки міграції, зміни клімату та глобальної конкуренції.

«На всі ці виклики, я вважаю, є одна відповідь – сильніша Європа, і це провідна мета нашого головування», — означила Фредеріксен завдання, яке стоїть перед її країною до кінця року.

Серед завдань, окрім допомоги Україні, суттєве посилення європейської оборони, зокрема за рахунок спільного оборонного виробництва, спільні закупівлі тощо.

«Нам потрібно переозброїти Європу не пізніше 2030 року… Ми повинні сьогодні ухвалити рішення, яке убезпечить нас у майбутньому», — зауважила політик.

Читайте також: Фон дер Ляєн закликає до подальшого тиску на РФ для досягнення миру

Третім завданням, яке вона бачить, є упорядкування, зменшення міграції, зокрема шляхом контролю на кордонах і депортації тих, хто порушує закони.

Як повідомлялося, Данія перебрала на себе головування в Євросоюзі від Польщі.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com