TodayUA.com


Останні новини

Курс валют на 24 січня: скільки коштує долар та євро

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Президент Латвії — про мир в Україні: Ми поки навіть не наблизилися до угоди, маємо лише ідею

Январь 24
07:03 2025


ЄС має підтримати зусилля нової адміністрації США із зупинення російської війни проти України, але при цьому важливо дотримуватися двох ключових принципів.

Про це сьогодні у Давосі під час панельної дискусії в рамках ВЕФ щодо перспектив врегулювання в Україні заявив президент Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми поки навіть не наблизилися до угоди, ми маємо лише ідею, що повинні започаткувати політичний процес. Ми завжди говоримо, що Україні необхідно сісти за стіл переговорів, але проблема в тому, що Росія не хоче сідати за цей стіл переговорів. Заява президента Трампа минулого вечора демонструє, що всі починають усвідомлювати: без Росії, яка визнає, що мусить сісти за стіл та почати переговори, не буде жодного такого процесу», — зауважив лідер Латвії.

Він підкреслив, посилаючись на вислів президента США, що цей процес не має бути ані «легким», ані «важким», він має бути звичайним, та передбачати зупинення російського просування в Україні, продовження надання Україні військової, економічної та фінансової підтримки, посилення санкцій проти країни-агресора.

«Я також переконаний: якщо ми дійсно хочемо досягти змін, ми маємо ухвалити рішення щодо передачі 300 мільярдів євро заморожених російських активів до України. У цьому випадку ми забезпечимо підтримку для України, і надішлемо дуже чіткий сигнал Росії. І це також буде демонстрацією, як ми можемо примусити Росію сісти за стіл переговорів», — зазначив президент Латвії.

«Якою буде механіка цієї угоди – наразі це велике питання. Але я думаю, що є принаймні два принципи, які ми маємо враховувати. Україна має відігравати у цьому провідну роль, і Європа має бути частиною цього обговорення», — додав Рінкевичс.

Він нагадав, що ЄС від початку російського вторгнення надав Україні суттєву економічну, фінансову та військову допомогу, яка, у загальному вимірі, навіть перевищує підтримку, яку Україна отримала від США.

Разом з цим, на думку президента Латвії, було б варто змінити поточну стратегію ЄС, який декларує, що підтримуватиме Україну так довго, як це буде необхідним. Більш доцільною метою у цьому сенсі було б надавати Україні європейську допомогу до її перемоги.

Читайте також: Україна потребує більшого залучення США, щоб змусити Росію до переговорів — Сибіга

«Тривалий й справедливий мир означає, що Україна має бути сильною. Коли Росія порушує всі міжнародні угоди, включаючи Будапештський меморандум, я не можу уявити, що Україна може залишитися без сильної військової підтримки та без гарантій безпеки. Подобається це нам, або ні — єдиною реальною гарантією безпеки є членство в НАТО. Ми в НАТО розділені навколо цього, та маємо різні думки, і я поки не знаю, як ми будемо обговорювати це питання під час саміту НАТО у Гаазі» — сказав латвійський президент.

«Багато членів НАТО мають великі сумніви (щодо членства України в Альянсі – ред.) принаймні зараз, і це песимістичний погляд. Оптимістичний погляд – у тому, що це вже третій рік поспіль Україна бореться, і продовжує боротися. В результаті нашої підтримки вона буде сильнішою. Тож, якщо ми будемо продовжувати тиск на Росію, якщо ми будемо продовжувати підтримку України, найбільш ймовірно, ми прийдемо до якогось угоди, яку ми зможемо підтримати», — наголосив Рінкевичс.

Читайте також: Латвія і надалі виділятиме 0,25% ВВП на допомогу Україні — Рінкевичс

Як повідомляв Укрінформ, у Давосі відбувається Всесвітній економічний форум за участі провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу обговорюють найбільш нагальні питання світового розвитку та шляхи для їх вирішення.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com