Президент Словаччини заявив, що треба «швидко підштовхнути» Україну і Росію за стіл переговорів
Про це після зустрічі президентів країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина — V4) у Віслі на спільній разом з президентами Анджеєм Дудою, Петером Павелом і Тамашем Шуйоком пресконференції заявив президент Словаччини Петер Пеллегріні, передає кореспондент Укрінформу.
За словами Пеллегріні, під час сьогоднішньої зустрічі всі президенти говорили про «потребу переговорів і досягнення миру, хоча ще рік тому всі говорили про перемогу над Росією, контрнаступ».
«Але зараз це вже не є темою, про яку всі дискутують», — констатував президент Словаччини.
Пеллегріні підкреслив, що зараз треба «швидко, як тільки це можливо, підштовхнути обидві країни (Україну і Росію – ред.), щоб вони сіли за стіл переговорів», аби зупинити кровопролиття. Він додав, що «чимало країн в регіоні закликають до миру, а більшість лідерів усвідомлює, що мир — це єдине вирішення цього військового конфлікту». Словацький лідер також наголосив, що військове вирішення конфлікту «виявилося повністю нереалістичним».
Відповідаючи на питання преси про існуючі розбіжності між країнами V4, Пеллегріні заявив: «ваше питання за шість місяців, напевно, не матиме жодного значення, коли завершиться війна і коли ми думатимемо про повоєнну ситуацію. Можливо, Україна постраждає, матиме певні територіальні втрати…».
Він зазначив, що питання безпеки об’єднують чотири країни, відразу зауваживши, що певні розбіжності між країнами є у справі війни в Україні.
«Ми маємо деяку різницю у поглядах: наприклад у Словаччині й Угорщині ми вже рік тому говорили, що треба завершувати війну, а інші колеги говорять про це зараз. І це єдина різниця. Але ми всі хочемо миру і щодо цього ми всі погоджуємося», — наголосив президент Словаччини.
Читайте також: Трамп заявив про «невеликий прогрес» щодо припинення війни в Україні
Своєю чергою Дуда, торкаючись питання розбіжностей у поглядах серед країн V4 на тему України, зазначив, що Вишеградська група «не у всьому має погоджуватися», але важливо вести діалог на всіх рівнях. Він підкреслив, що президенти говорили про те, «як врятувати Україну у широкому значенні слова — не лише у світлі російської агресії, але щоб вона вистояла і в майбутньому стала нормально функціонуючою, процвітаючою, вільною, суверенною і незалежною країною».
Як повідомляв Укрінформ, серед країн Вишеградської групи існують суттєві розбіжності щодо війни в Україні: Польща і Чехія максимально підтримують позицію України, а Словаччина й Угорщина у своїх наративах більше схилялися до позиції Росії.
Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий