Приїзд Путіна до Стамбула малоймовірний, він спробує зірвати зустріч
Приїзд глави Кремля Володимира Путіна до Стамбула на переговори із Президентом України Володимиром Зеленським малоймовірний.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
«Маю великі сумніви, що зустріч 15 травня відбудеться. Якщо ні – Зеленський зробить заяву, що «я прийшов, тебе нема», і просто проведе зустріч з турецькою стороною. Можливо, й з американською – там перебуватиме держсекретар США Марко Рубіо», — зазначив він.
На думку експерта, приймати пропозицію особистої зустрічі надто невигідно Кремлю, хоча водночас зупинка війни йому потрібна через те, що стан економіки і загалом військовий потенціал Росії за роки вторгнення погіршились.
Читайте також: Трамп може прилетіти у Стамбул на зустріч Зеленського й Путіна
«Економіка країни не в найкращому стані, військовий потенціал вже не той (запас міцності ще мінімум на рік є). Та Путіну, якщо вже зупиняти війну, то важливо саме на умовах фактичної капітуляції України, а їхати до Стамбула з такими вимогами з його боку нераціонально», – пояснив Желіховський.
За словами політолога-міжнародника, офіційна Анкара послідовно підтримує територіальну цілісність України і не бажала б визнання Криму російським.
«Було б дивно, якби приймаюча сторона спонукала до цього Україну й погодилась на такий результат. Крім Анкари, на такий розвиток подій не давали згоду й наші європейські партнери», — наголосив експерт.
На його думку, після того, як зустріч у Стамбулі буде зірвана, Україна просто продовжить будувати тісні зв’язки з західними партнерами і адміністрацією Дональда Трампа.
«Варто очікувати більшої підтримки з боку США. На щастя, ми таки уклали угоду про корисні копалини і підґрунтя для тісної співпраці є. На додачу Європа та Штати запровадять синхронізовано новий пакет санкцій, а головне – вікно можливостей для зближення з адміністрацією Трампа для Росії зачиниться», — заявив Желіховський.
Як пояснив політолог, Путін не бажав би такого розвитку подій і тому шукатиме способи вийти з ситуації з мінімальними втратами – так, щоб не втратити прихильність американського президента і підтримку друзів по БРІКС.
«Припускаю, що може вчинити цими днями якусь підлу провокацію або на території РФ і звинуватити Україну, або ж спробує черговим обстрілом примусити Зеленського відмовитися від зустрічі з огляду на жертви. Тобто намагатиметься зірвати зустріч, а не явно проігнорувати», — зазначив він.
За словами експерта, відхиливши заклик з Білого дому «негайно зустрітися», Україна потрапила б у програшну позицію і, ймовірно, на це розраховував і російський диктатор.
«Мені здається, Путін якраз і сподівався, що Зеленський відмовиться від переговорів у Стамбулі, пославшись на рішення РНБО, або, скажімо, на те, що припинення вогню 12 травня не відбулося. І потрапив би під критику Трампа, а Путін виглядав би «голубом миру» і мобілізував би навколо цього внутрішню аудиторію і партнерів з «вісі зла»», — зауважив політолог.
Якщо переговори 15 травня не відбудуться, це буде хорошим варіантом для України, впевнений він.
«Нам тоді буде дуже важко, бо війна триватиме, але на політичному, дипломатичному рівні здобудемо велику перемогу», – зазначив Желіховський.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками — Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею — запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий