TodayUA.com


Останні новини

Авіакомпанія Ryanair готова першою зайти в Крим після деокупації

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Примус України до миру проти її волі зруйнує міжнародну систему

Ноябрь 11
23:26 2024


Примус України до нейтралітету не приведе до мирного завершення війни, адже Росії не можна довіряти стосовно будь-якої угоди, яку вона підписує.

Про це заявила глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Я проти цього, так. Давайте подивимося правді в очі — Україна була нейтральною до того, як на неї напала Росія», — сказала Валтонен у кулуарах щорічного Паризького мирного форуму.

Вона виступила проти використання так званої моделі «фінляндизації», яку інколи згадують в контексті війни Росії проти України: «Це точно не те, що я б нав’язувала Україні. Безумовно, не як першу альтернативу».

Валтонен також поставила під сумнів можливість довіряти Росії, навіть якщо вона погодиться на мирну угоду. На думку дипломатки, примус України до прийняття умов проти її волі зруйнує міжнародну систему.

Читайте також: Прем’єр Фінляндії: Маємо послати Трампу чіткий сигнал про підтримку України

«Я дуже хочу уникнути ситуації, коли будь-яка європейська країна або США почнуть переговори через голову України. Більша держава не може просто захопити територію, а також суттєво послабити суверенітет іншої країни», — наголосила глава МЗС.

Фінляндія, яка понад століття перебувала під владою Російської імперії, здобула незалежність у 1917 році. Згодом, в 1939-му, вона зазнала радянського вторгнення. Після Другої світової війни, країна була змушена десятиліттями підтримувати дружні та поступливі відносини з СРСР, а згодом — РФ і йти шляхом нейтралітету задля збереження незалежності — тактика, відома під назвою «фінляндизація».

Враховуючи перспективу, що новообраний президент США Трамп прагне якнайшвидше завершити війну, деякі союзники побоюються, що Україні можуть нав’язувати нейтральний статус. Росія також неодноразово вимагала від України зберігати нейтралітет заради миру.

Читайте також: Британія заявила про підтримку України й після перемоги Трампа

Нагадаємо, російське вторгнення в Україну змусило Фінляндію і Швецію відмовитися від десятиліть військової позаблоковості і долучитися до НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, у ЄС наголосили, що жодна ініціатива щодо завершення війни РФ проти України не може бути здійснена без України.

Фото: valtioneuvosto.fi 

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com