Принцип «Нічого про Україну без України» відповідає інтересам ЄС і США
Принцип «Нічого про Україну без України» відповідає інтересам Євросоюзу і США.
Про це у Давосі під час панельної дискусії в рамках ВЕФ щодо перспектив врегулювання в Україні заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Україна має бути за столом переговорів разом із Європейським Союзом для обговорення того, як буде виглядати мир, якого ми потребуємо… Ми входимо в нову стадію дискусії з новою адміністрацією США. Тож цей твіт (президента Трампа щодо вимоги до Росії зупинити війну – ред.) започаткував нову фазу нашої дискусії. Але принцип «Нічого про Україну без України» має бути дотриманий. Інше не відповідатиме інтересам ані ЄС, ані України і, безумовно, не є в інтересах Сполучених Штатів», — зазначила Мецола.
Вона висловила переконання, що цей принцип залучення України до переговорів про завершення війни став навіть більш важливим упродовж кількох минулих годин, коли новий президент США Дональд Трамп зробив відповідну заяву.
«Тож моє питання наступне: чи означає це, що ті країни-члени, які були менш рішучими (у підтримці України – ред.), змінять свій курс та підтримають санкції проти Росії? Якщо ми поглянемо назад, справедливим буде сказати, що Європейський Союз продемонстрував безпрецедентну єдність, яку було неможливо уявити у минулі роки. Ця єдність виходить з усвідомлення, що Україна не може вести цю боротьбу з однією рукою, що зв’язана за спиною. По-друге, не в інтересах ЄС та, за визначенням, не в інтересах США, щоб Росія контролювала Київ», — сказала президентка Європарламенту.
Вона зауважила, що на сьогодні у громадян ЄС, платників податків та виборців склався чіткий запит на безпеку. Це стосується не лише тих європейських країн, що межують з Україною, а й більш віддалених країн Євросоюзу, що відчувають рівну відповідальність.
«Безпека наразі є серед наших вищих пріоритетів, і ми можемо робити більше. Три роки тому я не могла думати, що Фінляндія й Швеція стануть членами НАТО. Три роки тому я не могла уявити, що національні парламенти багатьох наших країн будуть обговорювати потенційне відновлення обов’язкової військової служби. Це явища, які, здавалося, наш континент подолав більше покоління тому. Наступні місяці, рік, будуть критично важливими. Ми не можемо надалі просто споживати безпеку й почуття свободи. Наші громадяни будуть погоджуватися з тим, що роблять наші уряди, якщо вони відчуватимуть, що небезпека близько», — заявила Мецола.
Читайте також: Принцип «нічого про Україну без України» має дотримуватися за будь-яких умов — Мецола
Вона наголосила на тому, що в цих умовах критично важливо зберігати європейську єдність та продовжувати підтримувати Україну.
«Ми часто говоримо про витрати – як багато ми витрачаємо й на що. Ці витрати (з допомоги для України – ред.) були зроблені — 175 мільярдів доларів від США та 136 мільярдів євро від ЄС, можна порівнювати. Так, інколи ми були надто повільними, інколи нам бракувало координації. Але, якщо є щось, чому ми навчилися, то це усвідомлення: якщо ми не будемо цього робити, ми опинимося під тиском і нас виштовхають від столу у політичному та військовому вимірах. Я не думаю, що ми можемо це собі дозволити», — додала президентка Європарламенту.
Як повідомлялося, у Давосі відбувається Всесвітній економічний форум за участі провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу обговорюють найбільш нагальні питання світового розвитку та шляхи для їх вирішення.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий