TodayUA.com


Останні новини

У Швейцарії вирішують на референдумі, чи потрібно фінансувати "Євробачення-2025"

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

про відмову арештувати Путіна: Не треба робити трагедії, але Монголія має відчути наслідки

Сентябрь 11
08:58 2024


Україна працює з міжнародними партнерами для того, щоб Монголія відчула наслідки невиконання ордеру Міжнародного кримінального суду на арешт російського правителя Володимира Путіна.

Про це повідомив генпрокурор Андрій Костін на спільній з прокурором МКС Карімом Ханом пресконференції на подвірʼї дитячої лікарні «Охматдит», передає кореспондент Укрінформу.

«Не треба з цього робити трагедії, тому що є 124 країни-підписанти Римського статуту. І якщо одна з них не виконала зобовʼязання, то це не означає, що інші також не будуть виконувати зобовʼязання. Тому ми працюємо з міжнародними партнерами, щоб країна, яка вдалася до такого вчинку, відчула наслідки», – сказав він.

Пресконференція генпрокурора Костіна і прокурора МКС К. Хана біля Охматдиту / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

На думку генпрокурора, історія з Монголією є ще одним доказом, що Україна робить правильну роботу разом з МКС.

Читайте також: Костін: Маємо спільний із МКС план розслідування російських воєнних злочинів

«Ви розумієте, до якого ступеня Путін намагається використати будь-які елементи політичного чи геополітичного впливу, фактично принизивши Монголію як країну, яка його приймала? Наскільки йому цей ордер на арешт і наше розслідування заважають? Тому ми говоримо про те, що це – також результат нашої роботи», – додав він.

Костін нагадав, що у Росії порушили справи відносно суддів і працівників МКС, що свідчить про те, що Україна і МКС роблять усе правильно.

Читайте також: Монголії доведеться пояснити, чому вона проігнорувала ордер на арешт Путіна — прокурор МКС

Зі свого боку, прокурор МКС Карім Хан повідомив, що відповідно до процедури країни-підписанти Римського статуту повинні зібратися і вирішити, як відреагувати на невиконання Монголією ордеру на арешт російського правителя Володимира Путіна.

«Є 124 країни-підписанти Римського статуту. Дуже скоро їх стане 125 завдяки рішенню українського парламенту ратифікувати Римський статут. Кожна держава-підписант погодилася співпрацювати з судом і виконувати судові приписи. Є спеціальна процедура у Римському статуті, яка передбачає алгоритм дій, коли держава не співпрацює з МКС. Відповідно, це все коментується суддями. Надалі я коментувати не буду, але судді свідомі. Зазвичай, коли відбуваються такі випадки, то відбувається засідання усіх держав-членів і, відповідно, приймається рішення», – сказав він.

Хан наголосив, що це вперше після видачі ордеру на арешт Путіна він відвідав іноземну країну-підписанта Римського статуту. До цього міжнародні заходи високого рівня так званий президент РФ не відвідував, зауважив він. «Тому зрозуміло, що ордери на арешт вже працюють. Звісно, виконання норми співпраці з МКС не є ідеальним», – зазначив Хан.

За його словами, раніше був випадок невиконання ордеру МКС на арешт президента Судану Аль Башира.

Прокурор МКС наголосив, що правоохоронці і далі продовжують працювати, збирати докази у кримінальних справах, щоб ордери на арешт видавалися. Він порадив не розчаровуватися і не робити трагедії з того, що у Монголії не затримали Путіна.

«Результати будуть, але це не буде легко», – сказав Хан.

Як повідомляв Укрінформ, очільник Кремля Володимир Путін 3 вересня зустрівся зі своїм монгольським колегою в Улан-Баторі. Це його перший візит до країни-члена Міжнародного кримінального суду після того, як той видав ордер на арешт російського диктатора минулого року. Це перший візит Путіна до країни, яка ратифікувала Римський статут і повинна була заарештувати російського лідера за ордером, виданим МКС у Гаазі у зв’язку з воєнними злочинами росіян в Україні.

У Монголії пояснили, що не заарештували Путіна, оскільки країна опинилася в ситуації енергетичної залежності, що ускладнює можливість арешту російського диктатора за ордером МКС.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com