Профільний комітет рекомендує Раді ухвалити закон щодо діяльності медіа
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити у другому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа.
Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради, передає Укрінформ.
«Комітет за результатами розгляду у другому читанні рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа (реєстр. № 12111)», — йдеться у повідомленні.
Документом пропонується уточнити реєстраційні та ліцензійні процедури для медіа.
Водночас законопроєкт передбачає покращення процедури блокування аудіовізуальних медіа-сервісів на вимогу, а також сервісів провайдерів аудіовізуальних послуг з держави-агресора.
Також пропонується деталізувати реєстраційні та ліцензійні процедури.
Окрім того, ініціативою пропонується уточнити процедуру призначення Верховною Радою членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Законотворці пропонують також удосконалити процедуру блокування аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора, а також запровадити на час війни механізм оцінки Національною радою відповідності контенту онлайн-медіа, які звертаються за реєстрацією, вимогам Закону (мова ворожнечі, дискримінація, контент держави-агресора).
Читайте також: Комітет Ради розгляне у четвер законопроєкт про віртуальні активи — Гетманцев
Також пропонується передбачити державну підтримку виключно суб’єктам у сфері медіа:
які поширюють медіа для дітей та юнацтва, для осіб з інвалідністю;
спеціалізованим науковим друкованим медіа, що видаються науковими установами та закладами вищої освіти;
медіа, створеним відповідно до Закону України «Про корінні народи України»;
медіа, які цілеспрямовано сприяють збереженню та розвитку мов та культур національних меншин (спільнот) і корінних народів України;
а також друкованим медіа літературно-художнього спрямування.
Окрім того, пропонується обмежити у матеріалах медіа (крім фільмів) поширення інформації, що може завдати шкоди фізичному, психічному або моральному розвитку дітей.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про захист медіа-сервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий