Проведення виборів під час війни може зруйнувати Україну зсередини
Проведення виборчої кампанії в Україні до завершення війни було б свого роду політичною отрутою для країни, яка могла б зруйнувати її зсередини.
Про це сьогодні у Брюсселі на пресконференції після отримання почесної нагороди імені мера Гданська Павла Адамовича в ході пленарного засідання Європейського комітету регіонів, заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так він відповів на запитання журналістів, чи вважає він за доцільне, як на тому наполягає адміністрація США та російський агресор, проводити вибори в Україні ще до завершення війни, і чи сприятиме електоральний процес єдності суспільства.
«Вибори є нормою для демократичної країни. Але дозвольте пояснити ситуацію. Майже 10 мільйонів українців виїхали з країни, майже стільки ж є переміщеними особами всередині України. Багато – близько мільйона людей – одягли однострої, та воюють на фронті. Ситуація є важкою, і кожного дня ми втрачаємо наших героїв, наших солдат, а також частини території. В цей час будь-яка політична компанія, з її політичною конкуренцією, популізмом й критикою, може ослабити країну, і навіть зруйнувати її зсередини», — зауважив мер столиці України.
Він висловив переконання, що вибори в Україні обов’язково будуть проведені, але наближатися до них потрібно крок за кроком – спочатку досягти стійкого миру, і вже потім організовувати вибори.
«В поточній ситуації вибори є отрутою для нашої Батьківщини. Це моя особиста думка», — наголосив Кличко.
Читайте також: Кличко зустрівся з канцлером Німеччини
Він зазначив, що в цих умовах важливо зберігати «холодну голову», навіть в умовах жорсткої риторики, що лунає від американських партнерів, та зробити все можливе, щоб зберегти єдність всередині країни, та єдність серед всіх, хто підтримують Україну за її межами.
«Так, я інколи відчуваю, що деякі політичні сили вже готуються до виборів. Але про що ви говорите? Все ще залишається відкритим питання, існуватиме Україна, або ні, чи збережеться вона як держава. Ми просто зараз воюємо за нашу незалежність й територіальну цілісність. В цих умовах не було б розумним готуватися до будь-яких виборів. Це варто робити крок за кроком. Ми маємо об’єднати всі наші сили, щоб зупинити війну. Після цього – вибори», — додав мер Києва.
Він окремо наголосив, що головною умовою для досягнення миру має бути надання Україні чітких гарантій безпеки, які не дозволять Росії через певний час знову розв’язати війну. Україна вже має сумний досвід безпекових гарантій, що містилися у Будапештському меморандумі, і виявилися порожніми. Якщо членство України в НАТО поки не розглядається як елемент гарантій безпеки, тоді Україна має отримати оборонні спроможності, достатні, щоб стримати Росію у майбутньому.
За словами Кличка, мир і безпека є двома нерозривними питаннями. І саме тому настільки важливою є присутність за столом переговорів як самої України, так і її європейських партнерів.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи готова Україна заради миру поступитися територіями, мер Києва зауважив, що такий підхід до мирного врегулювання є несправедливим.
«Давайте говорити, шукати компроміси й рішення. Але віддавати територію росіянам – це не є компромісом, це не є рішенням, це краплена гра. Саме тому цілісність України, її єдність та незалежність, є головними пріоритетами для нашої Батьківщини», — ці слова Кличка присутні в залі журналісти й політики зустріли аплодисментами.
Читайте також: Кличко і мер Лондона обговорили повоєнну відбудову Києва
Також під час отримання премії імені мера Павла Адамовича Кличко закликав партнерів посилити допомогу в найкритичніший для України момент.
«В Європарламенті закликав європейських партнерів посилити допомогу в найкритичніший для України момент. І, отримуючи премію імені мера Павла Адамовича, підкреслив, що це — відзнака не тільки моєї роботи, як мера Києва. Це — визнання відданості цінностям свободи і демократії, героїзму всього українського народу, який майже три роки бʼється за свою державність. За принципи і безпеку демократичного світу», — написав мер Києва у Фейсбуці.
Кличко зауважив, що названі принципи колись відстоював мер Гданська Павел Адамович, який, за словами Київського міського голови, демонстрував, що лідерство означає не тільки управління. Йдеться насамперед про людяність, солідарність і служіння людям, особливо тим, які цього потребують найбільше.
«Це сьогодні повинні розуміти й світові лідери, політики, коли ухвалюють рішення щодо допомоги й солідарності з Україною. Бо справедливість на боці України», — додав він.
Премія імені Павла Адамовича є ініціативою Європейського комітету регіонів, міста Гданськ та міжнародної мережі ICORN. Нагороду вручають за видатний внесок у зміцнення демократії на місцевому рівні, захист прав людини та підтримку громадянської солідарності.
Адамович був відомий як мужній борець за демократичні права людей та місцевих спільнот, та був вбитий у 2019 році під час виконання обов’язків.
Віталій Кличко став четвертим мером міста, який отримав цю нагороду з часів її заснування.
Як повідомлялося, цього тижня в Брюсселі відбувається пленарна сесія Європейського комітету регіонів.
Фото: Віталій Кличко / Фейсбук
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий