TodayUA.com


Останні новини

Якби Україну взяли в НАТО у 2008 році, Росія ніколи б не напала

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Результати виборів до Європарламенту навряд чи дають Кремлю привід для ейфорії

Июнь 10
16:52 2024


Колишній міністр закордонних справ, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко вважає, що результати виборів до Європарламенту навряд чи дають привід для святкування у Кремлі, оскільки посилення позицій правих сил у деяких європейських країнах є традиційним рухом політичного маятника.

Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю «Радіо NV», передає Укрінформ.

За словами Огризка, він не робив би зараз «сенсації і трагедії» з результатів виборів до Європарламенту, тому що в демократичних суспільствах працює принцип маятника – в один момент суспільство іде вліво, потім якийсь період займає центральне становище, а потім іде вправо і назад.

«Це традиційні рухи політичного маятника в кожній європейській країні — де більше, а де менші. Але якщо говорити про поки що попередні результати, три ключові сили в Європейському парламенті – «народники» (Європейська народна партія. – Ред.), ліберали і соціалісти тримають більшість. Тобто це зовсім не означає, що щось принципово змінилося, якщо брати загальноєвропейський рівень», — сказав Огризко.

Водночас він зауважив, що у деяких країнах, зокрема в Угорщині, Франції, Німеччині, ситуація стала «гіршою з точки зору центристського погляду». За словами Огризка, це традиційний рух Європи до того, щоб вона була більш-менш збалансованою.

«Так, в окремих країнах праві здобувають для себе якісь позитиви, але це не означає, що Європа стає небезпечною», — вважає колишній очільник МЗС.

На його думку, результати виборів до Європарламенту навряд чи дають Кремлю привід для святкувань.

Читайте також: У Латвії на виборах до Європарламенту перемогла правляча «Нова єдність»

«Я думаю, в Кремлі зрозуміли, що сьогодні відкрито, як, скажімо, це робить Орбан і частково Фіцо, виступати як троянський кінь Кремля – це означає ламати свою політичну кар’єру для будь-якої політичної сили в цивілізованій європейській країні. Тому я не думаю, що там зараз ейфорія і радість від того, що відбулося. Тим більше на тлі того, що всі ці країни, де відбуваються якісь начебто певні зсуви у бік Москви, дозволяють своєю зброєю бити по Росії», — резюмував дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами виборів Європейська народна партія зберігає суттєвий відрив від інших політичних груп у Європарламенті. Попередній розподіл місць у новому складі Європарламенту виглядатиме таким чином: ліві (The Left) здобувають 36 місць; соціалісти і демократи (S&D)– 137; зелені (Greens/EFA) 52; «Оновлення Європи» (Renew Europe) – 79; Європейська народна партія (EPP) – 185 місць; Європейські консерватори й реформісти (ECR) 73; Ідентичність і демократія (ID) – 58; неприєднані кандидати (NI) 46; решта депутатів не належить до жодної політичної групи – 54.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com