РФ намагається спекулювати на історичній пам’яті у відносинах України та Польщі
Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що росіяни намагаються спекулювати на питаннях історичної пам’яті у контексті відносин України та Польщі.
Як передає Укрінформ, про це вона сказала у телеефірі, відповідаючи на запитання, яким парламенти України і Польщі бачать рішення, аби поставити крапку в певних спекуляціях, до котрих часто вдається РФ.
«Перш за все, історичний елемент зараз служить цим спекулятивним для РФ (діям – ред.)», — зазначила Кондратюк.
Вона констатувала, що пам’ять про загиблих — і взагалі питання історичної пам’яті — є для України дуже чутливими.
«І ми на рівні парламентів, польського і українського, ухвалили таке рішення, що повинні зараз вийти на роботу спеціальних робочих груп… Це вже створено і з польської, і з української сторони. Курують це якраз міністерства культури, вже була перша зустріч між міністрами», — розповіла Кондратюк.
Читайте також: Україна і Польща домовилися про розширення культурних обмінів
Завдання таких груп за її словами, перш за все — вийти на історичну справедливість у питаннях ексгумації.
«Вона має проводитися за певними алгоритмами, відповідно до всіх наукових досліджень, які є. Тобто коли Польща дає запит, наприклад, про ексгумаційні роботи, то українська сторона його розглядає і разом з науковцями – польськими, міжнародними і нашими – приймає рішення про можливість відкриття таких робіт. Українська сторона завжди була відкрита до цього. І насправді таку ж саму місію мають зробити і з польської сторони – (наприклад – ред.) відновлення таблички біля Перемишля, тому що там поховані й закатовані українські повстанці, герої УПА», — зазначила заступниця Голови ВР.
За її словами, важливо мати цей паритет – коли Українська держава відкриває всі свої можливості, і польська сторона дотримується своїх відповідальних рішень.
Читайте також: У вступі до Євросоюзу українці бачать передусім безпековий компонент — Кондратюк
«Польща насправді зробила надможливе для України: понад 6 мільярдів доларів допомоги, які надала, – і військової, і гуманітарної. За останній рік українці відкрили понад 60 тисяч приватних підприємств у Польщі. Це говорить про те, що ми маємо перебувати в добросусідстві та займатися можливими інтеграційними процесами, вигідними для обох країн», — резюмувала Кондратюк.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск запевнив, що під час головування його країни у Європейському Союзі буде зроблено все можливе для прискорення переговорів про вступ України до ЄС.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий