TodayUA.com


Останні новини

Українці щодня демонструють свій незламний дух

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Росія намагається використовувати антисемітизм як пропагандистську зброю проти України

Июль 20
02:16 2024


Як повідомляє Укрінформ, про це в столиці Аргентини, Буенос-Айресі, під час онлайн брифінгу для преси заявила посол США Дебора Ліпстадт, спецпосланниця США з моніторингу та боротьби проти антисемітизму. Повний текст її спілкування з журналістами викладений на сайті Державного департаменту США.

«Я перебуваю у дуже тісному контакті з Послом України в Сполучених Штатах (Оксана Маркарова – ред.) … Боротьба проти антисемітизму дуже часто є резонансною у цих розмовах з нею та із її співвітчизниками, тому що Росія намагалася використовувати антисемітизм, а також звинувачення у нацизмі й фашизмі проти України, як частину своєї пропаганди, як складову своєї війни. Тож це питання, за визначенням, знаходиться у нашому порядку денному», — зазначила представниця американського дипломатичного корпусу.

Вона зауважила, що на цей час їй, як представниці уряду США, не вдалося особисто побувати в Україні, але вона сподівається здійснити такий візит у майбутньому.

«Ми не обманюємося, що ці Глобальні рекомендації (з протидії антисемітизму) викорінять антисемітизм. Але ми вважаємо, що вони надають дуже гарну дорожню карту або план не лише для керівників уряду, а й для керівників держав, міст, неурядових організацій, університетів тощо, — в тому, що вони можуть зробити для боротьби з антисемітизмом. Ми продовжуємо набирати підписантів. Останньою вчора була Україна, і було дуже зворушливо, що вони (українці) приєдналися до цієї групи націй», — сказала Дебора Ліпстадт.

Читайте також: Університети в США посилюють політику проти антисемітизму – ЗМІ

Посол США повідомила, що уряд їх країни ініціював створення Глобальних рекомендацій з протидії антисемітизму близько 8 місяців тому, з урахуванням кращого міжнародного досвіду такої боротьби, та із залученням міністрів юстиції та представників академічної спільноти з різних країн. Від початку до ініціативної групи входили 18 країн. Під час інавгураційній презентації цього документу, яке відбулося вчора (18 липня 2024 року) в міністерстві закордонних справ Аргентини, під представленими Рекомендаціями підписалися вже 38 держав та міжнародних організацій, включаючи Україну.

Як вже повідомлялося, боротьба проти антисемітизму та його проявів є складовою державної політики України. Зокрема, закон України «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні» був прийнятий та є чинним з вересня 2021 року.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com